מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

אחרי התואר

השקעתם שלוש, ארבע או אפילו חמש שנים מחייכם בלימודי תואר ראשון באחת המכללות או האוניברסיטאות וסיימתם את התואר? קודם כל מזל טוב על ההשקעה והתהליך שעברתם. אנחנו בטוחים שזה אל היה פשוט. עכשיו אחרי שלימדתם את הלימודים אתם נותרים עם שאלה אחת - מה עושים אחרי התואר? 

באופן מפתיע רבים בוחרים שלא להמשיך במקצוע שבחרו ללמוד אלא ללמוד מקצוע חדש, לשנות תחום או לחפש הזדמנויות בחו"ל. אז גם אתם הגעתם לשלב שבו אתם שואלים את עצמכם אם התואר שעשיתם באמת מתאים לכם והאם תוכלו לייצר ממנו קריירה מעניינת ומאתגרת שתתאים לכם להמשך חייכם. אתם לא לבד, רבים מוצאים את עצמם בסוף התואר הראשון בשלב של תהיות ומחשבות, ושוקלים טוב מה הצעד הבא שנכון להם לעשות. יש כאלו שטסים לחו"ל לכמה חודשים כדי לטייל ולהירגע, יש כאלו שמיד מוצאים עבודה ויש כאלו שמחליטים לחזור לספסל הלימודים. 

למה המצב הזה נוצר?

עם השנים יותר ויותר אנשים הצליחו לסיים תואר ראשון, בזכות עשרות המכללות שנפתחו בארץ לאורך השנים והתוכניות השונות שאושרו על ידי המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג). בישראל אחוז האנשים בעלי תואר ראשון הוא גבוהה במיוחד מה שהופך אותה לאחת מהמדינות המשכילות ביותר בעולם. משמעות הדבר היא שגם שוק העבודה השתכלל והתחרות התגברה. 

כיום תואר ראשון נהפך להיות כמעט תנאי בסיס לכל עבודה. אם פעם התואר נחשב להישג משמעותי שרק מעטים הצליחו להשיג, העובדה שכיום לרוב האוכלוסייה העובדת יש תואר (או בתהליכי למידה והשגה של תואר), משמעותה שיוקרתו של התואר נשחקה וכיום אנו עדים לאינפלציה של תארים. כך יוצא שמקומות עבודה יכולים לדרוש תואר ראשון כתנאי בסיס אפילו לעבודות פשוטות ותפקידים זוטרים ביותר, וזה בתורו מגביר את הדרישה מכל מי שאין לו תואר ללכת וללמוד.

אז מה נשאר לעשות עם התואר?

אל דאגה, זה שהתואר הראשון נהפך לסטנדרט, לא אומר שבזבזתם כמה שנים מהחיים שלכם "סתם" באקדמיה. המשמעות היא שכעת התואר יכול לשמש לכם ככרטיס הכניסה שלכם לעולם התעסוקה, עובר מקצועות חופשיים רבים (כגון מהנדסים, עורכי דין, רופאים, וכו') ונקודת פתיחה לקריירה שתבחרו בה. לא מרוצים מהתואר שלמדתם או מהמקצוע שבחרתם? אין בעיה! השינויים במבנה שוק העבודה וצורת ההעסקה, כמו גם התפתחותה של רשת האינטרנט ומהפכת המידע, הובילו לניידות חברתית גדולה יותר ולכן מאד מקובל היום לשנות תחום או להמשיך ללימודי תואר שני (ואף שלישי). 

אז מה האופציות שעומדות בפניכם כעת? מה לגבי לימודים בחו"ל ואילו מבחני קבלה זה דורש? מה לגבי לימודי המשך מקצועיים או תעודות הסמכה? ואיך עושים את כל זה תוך כדי עבודה וניהול הקריירה או המשפחה? כדי לעשות קצת סדר בבלאגן ולעזור לכם עם ההתלבטויות, אנחנו בלחמן מזמינים אותכם לקרוא מרשימת המאמרים שלנו בנושא. בעמודים הבאים תוכלו למצוא מאמרים בכל הנושאים שקשורים למה שיש לעשות אחרי סיום התואר, אנחנו מזמינים אותכם לדפדף ולקרוא.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup