מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

הרפורמה בחינוך

כבר שנים רבות דובר על הצורך בשינוי מבנה בחינות הקבלה למוסדות להשכלה גבוהה, בהם מבחני הבגרות והבחינה הפסיכומטרית. אחרי שנים של תכנונים והכנות - שר החינוך, שי פירון, החל ביישום והובלה של הרפורמה בחינוך, שזכתה לשם "ישראל עולה כיתה". לרפורמה שהוביל שר החינוך שי פירון השלכות רבות על כלל הניגשים לבחינות הבגרות ולמבחן הפסיכומטרי, ובכלל על תהליך הקבלה ללימודים גבוהים באוניברסיטאות ובמכללות השונות. 

משרד החינוך הצדיק את המהלך בטענה כי יש להתאים את אופן הלמידה של תלמידים ותלמידות בתיכון למאה ה-21 וכי התכנים, נהלי הבחינה וחישוב הציונים שהיו נהוגים עד כה לא עודכנו במשך עשרות שנים וכי יש לרענן את הנהלים באופן גורף ומשמעותי. לכ משרד החינוך יצא עם תוכנית "ישראל עולה כיתה", במטרה להצעיד את מערכת החינוך הישראלית קדימה אל המאה ה-21 ולשנות את האופן שבו כל תלמיד ותלמידה מכוונים עצמם לקבלה ללימודים גבוהים.

תחת הכותרת של מעבר ל"למידה משמעותית", במסגרת הרפורמה, הוחלט על שינוי משקלה של הבחינה הפסיכומטרית כתנאי הקבלה העיקרי לאוניברסיטה, איחוד מספר מקצועות בגרות לכדי 3 "אשכולות" מרכזיים (למעט הבגרות במתמטיקה ואנגלית שנשארו בחינות נפרדות מחוץ לאשכולות), צמצום מספר שאלוני הבחינה בכל מקצוע, צמצום היקף החומר הנדרש מהתלמידים ללמוד לבחינת הבגרות עצמה וכשבחינות הבגרות יעשו רק בכיתות י"א וי"ב.

בחלק זה תוכלו לקרוא עוד על הרפורמה, השינויים שהוכנסו לבחינות השונות ולהרכבי הציונים שנדרשים כדי להתקבל לאחד מהמוסדות להשכלה גבוהה, ואיך כל זה משפיעה עליכם. אנחנו מזמינים אותכן להשמיך ולקרוא את המאמרים שבאתר כדי שתוכלו להבין ולדעת כל מה שצריך על ההשלכות והמשמעויות שהוכנסו לבחינות השונות בעקבות רפורמת "ישראל עולה 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup