מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

בחינות תנאי הסף

לעשרות המוסדות להשכלה גבוהה בישראל, בינהם אוניברסיטאות ומכללות אקדמאיות, מבקשים להתקבל בכל שנה עשרות אלפי מועמדים המעוניינים להתחיל בלימודים אקדאמיים ולרכוש השכלה גבוהה. כדי למיין בין היכולות והרמות השונות של המבקשים ללמוד, ובכדי להתמודד עם הביקוש ללימודים אקדמאיים נולד הצורך בבחינת מיון אחידה שתוכל להוות כלי לאבחון ומיון המועמדים הרבים המבקשים להתקבל למוסדות השונים.

בדיוק למטרה זאת נוצרה הבחינה הפסיכומטרית על ידי המרכז הארצי לבחינות ולהערכה. כאמור, המבחן משמש ככלי מיון וסינון לפני הכניסה לאוניברסיטאות ולמוסדות להשכלה גבוהה, כאשר המטרה העיקרית שלו היא  היא ניבוי סיכויי ההצלחה של הנבחן בפסיכומטרי בלימודים אקדמאיים. המבחן הפסיכומטרי הוא שלב הכרחי, מבחן חובה חשוב שיש לעבור כדי להתקבל ללימודים. נכון להיום, אין עוד בחינה בודדת שיש לה משקל רב כל כך ליכולת שלכם להתחיל בלימודים גבוהים ולעתיד האקדמי שלכם. אך הרפורמה בחינוך שואפת לשנות זאת ומסתמן כי כוחה של הבחינה הפסיכומטרית הולך להשתנות ואף לרדת בשנים הקרובות, ככל שהרפורמה תמשיך. 

ייתכן ותחוייבו לקחת קורסי אנגלית, כחלק מתהליך הקבלה לתואר ראשון, בהסתמך על הציון שתוציאו בפרק האנגלית בפסיכומטרי. מועמדים שלא הוציאו את הציון הנדרש על מנת לקבל את הפטור באנגלית, יכולים לגשת למבחן אמי"ר, שהוא למעשה רק חלק האנגלית בפסיכומטרי עם התאמה מסוימת.

כל מבחני הפסיכומטרי הם מבחנים סטנדרטיים ואין הבדל בין הבחינות עצמן, כאשר מבחן פסיכומטרי סטנדרטי כולל שלושה פרקים: כמותי, מילולי ואנגלית. הציון בפסיכומטרי, שגם הוא הושפע מהרפורמה בחינוך, לא מעיד על חוכמתכם או היכולת שלכם להבין חומר כזה או אחר, אלא נועד לתת מדד סטנדרטי למוסדות להשכלה גבוהה לברור בין המועמדים השונים.

בנוסף לבחינה הפסיכומרטית המוסדות השונים מסתכלים גם על ציוני הבגרות של המועמד. השיקלול של הבגרויות והפסיכומטרי ביחד משמשים לקביעת ציון סכם: המייצג את ציון הנדרש ממכך כדי להתקבל למוסדות השונים להשכלה גבוהה. בחלק זה תוכלו לקרוא על אפשרויות הקבלה ללימודים גבהים. 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup