מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> תכנון לימודים לתואר ראשון >> מבחנים ובחינות קבלה >> הרפורמה בחינוך >> השפעת הרפורמה בחינוך על בגרויות ופסיכומטרי

השפעת הרפורמה בחינוך על בגרויות ופסיכומטרי

הרפורמה בחינוך של השר פירון תשנה את תפיסת הבגרויות ובחינות הפסיכומטרי בקרב תלמידים. בעקבותיה, תלמידים בעלי ממוצע ציונים גבוה בבגרות יוכלו להתקבל לאוניברסיטה רק על סמך ציוניהם. במקביל, בחינות הפסיכומטרי והבגרויות שינו את אופיין, תכניהן, המבנה שלהן וההתייחסות לציוניהן.

הרפורמה בבגרויות

על פי גישת הרפורמה בחינוך, תלמיד בעל ממוצע בגרויות טוב שלך כ-87 נקודות, בעיקר בבגרויות מורחבות של 5 יחידות באנגלית, מתמטיקה ועברית, לא יידרש לגשת לבחינת פסיכומטרי על מנת להתקבל לתואר ראשון באקדמיה. בנוסף, תכני הלימוד לבגרות יצומצמו ויקיפו רק 70% מתכני הלימוד השנתיים, כאשר 30% הנותרים יוגשו כעבודות מחקר, מבחן פנימי ואמצעים בית ספריים אחרים. בנוסף, גם בחינות הבגרות עצמן ישתנו באופיין, איכותן ותכניהן. תכנים אלו יגובשו על ידי הרשות הארצית למדידה והערכה ועל ידי נציגי האוניברסיטאות, אשר גם יבנו תוכנית בקרה עבור שמירה על טוהרן של הבחינות. מעבר לכך, לבחינות הבגרות ייגשו תלמידים רק בסיום כיתה י"א, ובמרבית המקרים מועדי חורף יהיו אפשריים רק עבור מקצועות אנגלית ומתמטיקה. לבסוף, הציון השנתי מכיתה י' יהווה 10% מממוצע ציוני הבגרות הסופיים.

הרפורמה בפסיכומטרי

חשוב להבין כי על פי הרפורמה בחינוך מבחן הפסיכומטרי לא יבוטל, אלא יהווה אלטרנטיבה למי שציוני הבגרות שלו אינם מספקים. הסיבה להפיכת בחינות הפסיכומטרי לקריטריון בחירה ולא חובה נעוצה בגישה לפיה בחינות אלו לאו דווקא מייצגות הצלחה באקדמיה, מונעות רצף ישיר מתקופת התיכון לאוניברסיטה, ומפלות לרעה אוכלוסיות חלשות מבחינה סוציו אקונומית. יש לציין כי החל משנת 2012 גם בחינות הפסיכומטרי עצמן עברו שינוי, הבא לידי ביטוי במספר תחומים:

  • הוספת ציונים - מלבד הציון הכללי עבור הפרק המילולי והכמותי.
  • נוסף פרק חדש של כתיבת חיבור באורך שבין 20 ל-30 שורות.
  • שאר פרקי הבחינה קוצרו באורכם ובכמות השאלות שבהן.
  • פרק חשיבה מילולית – הוסרו שאלות מילים וביטויים, ושאלות החלפת מילים. מנגד, נוספו שאלות מסוג הבנה והסקה.
  • פרק חשיבה כמותית – הוסרו שאלות העוסקות בתחומים של השוואה כמותית.

נושאים נוספים שעשויים לעניין אותך:

aerius saft link aerius

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup