מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

לימודים ללא פסיכומטרי

בתקופה האחרונה אנחנו שומעים לא מעט על תחילת לימודים ללא פסיכומטרי. מה זה אומר לימודים ללא פסיכומטרי? האם ניתן להתקבל ללימודים אקדמיים במוסדות הלימודים המובילים בשוק ללא אותה הבחינה שכה רבים חוששים ממנה? אמנם ההבטחות גבוהות, אך הסבירות נמוכה.

שר החינוך, שי פירון, מנסה לקדם רפורמה בה תבוטל הדרישה לבחינת הפסיכומטרי, וניתן יהיה להתקבל ללימודים על בסיס ציוני בחינות הבגרות ומבחני קבלה פנימיים, הרלוונטיים לכל מוסד אקדמי בנפרד.  אין ידוע האם התכנית השאפתנית של שר החינוך שי פירון תעמוד במבחן התוצאה, אך נכון להיום עדיין ברור: על מנת להתקבל למוסד אקדמי מוביל בתחומים רבים כמו הנדסה, רפואה, מדעים מדויקים ואף מדעי החברה- יש להצטייד בציון פסיכומטרי גבוהה.

האם ניתן להתחיל לימודים ללא פסיכומטרי?

הדרישה לציון פסיכומטרי נולדה כתוצאה מעליה בביקוש על ההיצע במקצועות פופולאריים. כלומר, ככל שהמקצוע הנלמד יותר מבוקש, כך עולה הדרישה לציון פסיכומטרי גבוה. הבעיה עולה כאשר אין הלימה בין ציון הפסיכומטרי לרמת הלימודים הנדרשת, והדרישה הגבוה נקבעת לפי חישובים כלכליים וצפי מעסיקים להצפת השוק במקצוע המבוקש. לכן, כל כך הרבה מועמדים ללימודים אינם מרוצים מהצורך במעבר הבחינה הזו, אך מבינים כי אין להם ברירה, שכן אילו הם רוצים להשתלב בתעשייה, עליהם לשחק לפי חוקי המשחק הקובעים כי יש לעבור בציון פסיכומטרי גבוה ככל הניתן.

ישנם מקצועות רווחיים, שמטבע הדברים מבוקשים מאוד בתעשייה, כמו הנדסה, ורפואה- שלא ניתן לעסוק בהם ללא מעבר מסלול לימודים ארוך ומקצועי, שבסיומו עומד לרוב מבחן כניסה קשה. מקצועות אלו, ככל הנראה, לא יבטלו את הדרישה לבחינת פסיכומטרי בזמן הקרוב, לכן לא תוכלו להתחיל את הלימודים ללא פסיכומטרי, שכן ישנו בעקבות ביקושם הרב ומיעוט מוסדות הלימודים המלמדים אותם, ישנה תחרות עזה על כל מושב באקדמיה. לכן, מבחן הפסיכומטרי מהווה כסינון הראשוני היעיל ביותר שיש לרשותם של המוסדות האקדמיים, ומוסדות אקדמיים שאינם דורשים תנאי קבלה מחמירים, לרוב אינם מציעים את היתרון התעסוקתי בהמשך דרכו של הסטודנט. לכן, מעבר מבחן הפסיכומטרי עודנו חשוב ורלוונטי מתמיד, וחשוב לשנס מותניים ולגשת ללימודים לקראת הבחינה, על מנת שניתן יהיה לעבור אותה בהצלחה, ולהבטיח מקום בחזית האקדמיה והתעשייה בישראל.   

אין ספק שהבחינה הפסיכומטרית היא לא קלה, לכן נפתחו בארץ בתי ספר לפסיכומטרי, אשר מלמדים שיטות וטכניקות ללמידה ופתרונות של שאלות, מציעים מגוון רחב של שאלות מבחינות של שנים עברו, הקורס כל שנה מתעדכן בהתאם לשינויים בבחינה, כמו כן הקורס נותן מסגרת למידה, הקורסים לפסיכומטרי פותחו לאחר שנים של מחקר והבנה של צורכי התלמידים ושל אופי המבחן בשביל השגת הציון הגבוהה יותר.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup