מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> תכנון לימודים לתואר ראשון >> אחרי התואר >> מציאת עבודה בסיום התואר

מציאת עבודה בסיום התואר

לפי נתוני המועצה להשכלה גבוהה כ-300,000 סטודנטים לומדים באוניברסיטאות ומכללות ברחבי הארץ, ורק 48% מועסקים בתחום לימודם. אז  אחרי שנשארת ער ימים ולילות בשביל לחרוש למבחנים והיית בטוח שזה החלק הקשה בתואר, זה הזמן להתעורר ולהבין שהחלק הקשה בתואר הוא בסיומו, בשלב חיפוש העבודה, יש סטודנטים שישר מוצאים עבודה ויש כאלו שלוקח להם שנה ואפילו שנתיים למצוא עבודה,  בסופו של דבר הדבר שבשבילו אנחנו עובדים כל כך קשה הוא בכדי למצוא עבודה. כמובן שיש תארים אשר יותר קל למצוא בהם עבודה כמו למשל מקצועות ההנדסה והרפואה לעומת מקצועות כמו מדעי הרוח והחברה.

 ישנה הנחה שלבוגרי אוניברסיטה ישנה עדיפות בקבלה לעבודה, דבר אשר היה נכון באופן גורף עד לפני כמה שנים. אך חשוב להבין שבשנים האחרונות השוק רווי  במנהלים בוגרי מכללות דבר אשר פותח דלתות לעוד בוגרי מכללות.

המחלקה להכוון תעסוקתי

בכל מוסד אקדמי קיימת מחלקה להכוון תעסוקתי, אשר מטרתה לעזור לסטודנט ולבוגר במציאת עבודה במהלך התואר ובסיומו. בנוסף לכך היא עורכת הרצאות מקצועיות, סדנאות בכתיבת קורות חיים, סדנאות בראיונות עבודה, מפיקה ירידי תעסוקה אשר אליה מוזמנות חברות בתעשייה שמחפשות עובדים, מפרסמת משרות וכדומה.

הרבה מועמדים ללימודים וגם סטודנטים קיימים לא מכירים בכלל את המחלקה להכוון תעסוקתי, אפשר לדרוש להיפגש עם רכזת או עובדת במחלקה להכוון תעסוקתי, אל תתביישו לבקש, האינטרס של המוסד הוא שתלמדו אצלו והוא יעשה הכול בכדי לחזק אצלך את ההחלטה ללמוד אצלו. במידה ואתה לא מעוניין בפגישה ניתן למצוא בכל אתר אינטרנט של מכללה או אוניברסיטה חומר על פעילות המחלקה להכוון תעסוקתי.

כמו כן בבואך לחפש מוסד לימודים כדאי לבדוק אחוזי השמה של בוגרים בשנה הראשונה לסיום התואר במכללות ובאוניברסיטאות השונות. ניתן להיכנס לסקרים סטטיסטים, לפורומים (אשר כדאי לקחת אותם בערבון מוגבל, לפעמים אנשים משועממים וסתם מחפשים ללכלך על מקום מסוים), לקרוא כתבות בנושא, בסקרים ניתן למצוא דרוג של המכללה או האוניברסיטה במחלקות ובפקולטות השונות בקטגוריות כגון, מספר בוגרים שמוצאים עבודה בתחום בשנה הראשונה, משכורות, תנאי העסקה וכדומה.

טיפים למציאת עבודה

טיפ חשוב הוא לא לחכות לסיום התואר בכדי לחפש עבודה, אלא כבר בשנה האחרונה לנסות להשתלב במשרות סטודנט, אולי תופתע לגלות כי המקום בו אתה עובד במשרת סטודנט ירצה שתמשיך לעבוד אצלו במשרה מלאה, וגם אם לא לפחות צברת ניסיון תעסוקתי שזה בעצם נותן לך יתרון על חברייך לספסל הלימודים שרק מתחילים בחיפוש העבודה.

בחזרה לקטגוריה הראשית >>

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup