מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

איפה ללמוד?

אז החלטתם שאתם רוצים ללמוד תואר ראשון ולהתקבל לאחד מהמוסדות להשכלה גבוהה בארץ. עכשיו נשארת השאלה מה עושים ואיפה לומדים? האם מכללה עדיפה על אוניברסיטה? איפה אפשר לקבל מידע על ימים פתוחים, תנאי הקבלה למוסדות השונים ולפקולטות ספציפיות? 

קרטריונים לבחירת מוסד הלימודים

ההחלטה שלכם איפה ללמוד צריכה להיות מבוססת על כמה שיקולים ופרמטרים ברורים ומובנים, כגון תנאי קבלה וגובה שכר הלימוד, אבל ישנם שיקולים נוספים שכדאי לקחת בחשבון. בשביל להקל עליכם ולעשות קצת סדר הרכבנו עבורכם רשימת פרמטרים מרכזיים שיעזרו לכם לבחור איפה ללמוד:

  • תנאי הקבלה - התנאי השיקבע לכם יותר מכל איפה אתם יכולים או לא יכולים ללמוד הוא כמובן תנאי הקבלה במוסד ובפקולטה בו אתם מעוניינים ללמוד. גם אם אתם מאד רוצים ללמוד מקצוע מסויים אבל פשוט אין לכם את הציונים שמספיקים לזה, תצטרכו לשקול אולי לשנות מקצוע, או לשפר את ציוני הבגרות והפסיכומטרי שלכם. 
  • שכר הלימוד - אין מה לעשות, אבל לשכר הלימוד יש חלק גדול בהחלטה איפה ללמוד. חשוב לזכור שלימודי התואר הראשון במכללות לרוב עולים יותר מלימודים באוניברסיטה ולכך יש משקל רב בהחלטה שלכם איפה ללמוד. 
  • עלויות נוספות - מלבד עלות התואר ישנם עלויות נוספות והוצאות שיש להתחשב בהם במהלך הלימודים שגם עשויות להשפיע על ההחלטה שלכם איפה ללמוד. כמה עולה שכירות ליד האוניברסיטה או המכללה שבה אתם מתעניינים? האם יש מלגות ועזרה מתאם האוניבריסטה או המכללה? מהם דרכי ההגעה למקום (אם תצטרכו להחזיק רכב מדובר בעלות נוספת)? כל העלויות הנוספות יכולות לייקר באופן משמעותי את הלימודים שלכם ולכן צריך להתחשב בהם בזמן בחירת המוסד בו תלמדו.
  • תוכנית הלימודים - אילו תוכניות לימודים המוסד מציעה? האם ישנם התמחויות או שילובים מעניינים שניתן לקחת? המגמה של השנים האחרונות בקרב מוסדות להשכלה גבוהה היא להציעה כמה שיורת תוכניות במגוון רחב ככל הניתן של נושאים. השאלה שעומדת לפניכם היא האם התוכניות האלו ייתנו לכם ייתרון תחרותי בשוק העבודה או שהן חסרות משמעות במבחן התוצאה.
  • איכות המרצים - זהו פקטור חשוב, שכן מרצים איכותיים בעלי שם עולמי ישפיעו מאד על חווית הלמידה שלכם ואיך תעבירו את שנות התואר הראשון. לכן חשוב לברר על המרצים עוד לפני שנרשמים, מיהם, מה הם פירסמו, מה סטודנטים חושבים עליהם וכו'.
  • קשרים לתעשייה - כמעט לכל מוסד יש מחלקת השמה או ארגון בוגרים שעוזר במציאת העבודה אחרי התואר או במציאת התמחות במהלך התואר. חשוב לבדוק מה הערך המוסף שכל מוסד נותן בהקשר הזה, כי זה יכול להיות מה שיעשה עבורכם את ההבדל בין מוסד אחד למשהו.
  • חיי הקמפוס - מכיוון שאתם הולכים להעביר מספר שנים בלימודי התואר, חשוב לקרוא ולהבין איך מתנהלים חיי הסטודנטים במוסד שאתם מתעניינים בו. האם אגודת הסטודנטים פעילה, האם יש הרבה ערבי תרבות, מה יש לעשות מעבר לשעות הלימוד ולאיפה יוצאים? אלו הם פרטים חשובים שיכולים להשפיע עליכם רבות בבחירת מוסד הלימודים.

בעמודים הבאים תוכלו למצוא מאמרים נוספים שיעזרו לכם לבחור איפה כדאי ללמוד, מה ללמוד, מהם תנאי הקבלה ועוד. המשיכו לדפדף ולקרוא את תשובות לכל השאלות בנושא.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup