מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

תנאי קבלה לאוניברסיטה

על מנת להתקבל ללימודי תואר ראשון באחת מ-9 האוניברסיטאות שבארץ, יש צורך לעמוד בתנאי הקבלה שהן מכתיבות. מדובר בתנאים המשתנים בין מוסדות, בכל מוסד גם בין החוגים השונים, ואף קיימים שינויים מידי שנה. במילים אחרות, תנאי קבלה לאוניברסיטה אינם עשויים מיקשה אחת, ויש לברר אודותם מידי שנה במוסדות המבוקשים.

בגרות ופסיכומטרי

תנאי קבלה לאוניברסיטה מורכבים לרוב מציון פסיכומטרי ומממוצע ציוני בגרויות, המשוקללים לכדי ציון קבלה סופי. גובה הציון הנדרש משתנה בין המוסדות ובין החוגים, ומעורך באופן כללי או בהתאם לתחומים ומקצועות ספציפיים בבגרות ובפסיכומטרי. זאת, בהתאם לתנאיה ואופייה של המגמה. כמו כן, ייתכנו חוגים שידרשו בגרות מוגברת במקצועות מסוימים כתנאי קבלה, כמו בגרות מוגברת במתמטיקה, ביולוגיה, אנגלית או פיסיקה.

דגש מיוחד לציון אנגלית בפסיכומטרי

על מנת להתקבל לאוניברסיטאות יש לעבור ציון סף מסוים בפרק האנגלית בפסיכומטרי, וקיימת גם אלטרנטיבה של בחינה נפרדת המכונה בחינת אמיר. גובה הציון העובר באנגלית יקבע את רמת וכמות קורסי החיזוק באנגלית שעל הסטודנט לעבור במהלך לימודיו, או אם יקבל פטור מהם.

דרישות קבלה נוספות

מעבר לבגרות מלאה וציון פסיכומטרי, עבור חוגים מסוימים ייתכנו תנאי קבלה נוספים שהינם ייחודים להם. מדובר בתנאים כדוגמת ראיון קבלה אישי, בחינות ידע, המלצות, תיק עבודות, מבדקים פסיכולוגיים, והכנת פרויקט קבלה מיוחד. כמו כן, ישנם חוגים אשר השנה הראשונה שלהם נחשבת לשנת בחינה, בה נבדקות יכולתו של הסטודנט והתאמתו לחוג.

מה קובע את רף תנאי הקבלה

רמת הקושי של תנאי קבלה לאוניברסיטה נקבעת על פי שני קריטריונים עיקריים:

  • יוקרת מוסד הלימודים בהתאם למוניטין שלו ולמידת הביקוש של מועמדים.
  • חוגים מבוקשים הנחשבים ליוקרתיים, מתגמלים ומבוקשים בשוק העבודה. 

תנאי מקלים עבור קבלה לאוניברסיטאות

חשוב לדעת כי במרבית המקרים, ובהשוואה למכללות, אוניברסיטאות נוטות להקשיח את תנאי הקבלה שלהן וכמעט שלא קיימת בהן גמישות. יחד עם זאת, קיימות אפשרויות שונות שבהתקיימן מעניקות האוניברסיטאות תנאים מקלים ומסייעים:

  • סטודנטים מעל גיל 30 אינם צריכים תעודת בגרות מלאה.
  • האוניברסיטה הפתוחה חריגה בתנאי הקבלה המקלים שלה, שאינם כוללים ציון פסיכומטרי ולעיתים אף לא בגרות מלאה.
  • מיעוט של סטודנטים בעלי רקע אישי חריג, ויכולות יוצאות דופן.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup