מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

טיפים לבחירת מוסד לימודים

סיימת צבא, בחרת כבר את המקצוע שאתה רוצה ללמוד? חלק מחבריך בחרו במכללה וחלק אחר באוניברסיטה, ההחלטה של איפה ללמוד היא לא פחות חשובה מההחלטה של מה ללמוד.

בחרנו בשבילכם מספר נקודות חשובות אשר כדאי לשים לב בבחירת מוסד הלימודים.

גודל כיתות הלימוד

כאשר ברוב האקדמיה הלימודים הם בכיתות גדולות שמגיעות לפעמים ל-200 ואפילו ל-300 סטודנטים בכיתה אחת, ישנן מוסדות בארץ שאפשר למצוא בהן כיתה של גג 30 סטודנטים בכיתה - דבר המאפשר יותר יחס יותר אישי בין המרצה לסטודנט, אפשר לשאול שאלות, המרצה מכיר אותך, דבר אשר יכול להגדיל משמעותית את הצלחתך בלימודים.

מרצים

מכיוון שהמכללות ברובן פרטיות הן יכולות להרשות לעצמן מבחינה כספית להביא מרצים מצליחים מהתעשייה, ישנה מכללה גדולה בארץ אשר מעסיקה כמרצה בבית ספר למשפטים נשיא בית משפט עליון לשעבר, ומכללה נוספת אשר מעסיקה כמרצה לתקשורת עורך בכיר של עיתון פופולארי בישראל, היתרון בהבאת מרצים מהתעשייה היא בכך שהלימודים משלבים פרקטיקה ולא רק תאורייה, המרצה מגיע עם הניסיון המעשי שלו, ומה שקורה תכלס בשטח מוטמע בתוכנית הלימודים כמו כן אתה יוצר קשרים עם גורמים חזקים בתעשייה. לעומת הרבה מרצים באוניבסיטאות אשר ברובם אנשי אקדמיה שמכוונים למחקר.

תנאי קבלה למכללות ולאוניברסיטאות

תנאי קבלה במכללות הם בד"כ יותר מקלים מאוניברסיטאות, כאשר יש מכללות עם תנאי קבלה גבוהים ומכללות שהדרישות הן מאוד נמוכות, כאשר אנחנו נתקלים במוסד עם תנאי קבלה נמוכים אנחנו צריכים לברר למה התנאי קבלה נמוכים? ולא ישר לרוץ להרשם למוסד הזה בגלל ש"אני מתעצל לשפר את הבגרות שלי". בד"כ ככל שתנאי הקבלה גבוהים יותר כך המוסד נחשק יותר ונחשב יותר בשוק. יכול להיות שתלמד 3 שנים במוסד מסויים וכאשר תצא לשוק העבודה אף מעסיק לא יסתכל עלייך. או לחלופין פתאום תגלה שאין אישור של המועצה להשכלה גבוהה לקבלת התואר.

מועצה להשכלה גבוהה

בבואכם לבדוק מוסד אקדמי חשוב לראות אם היא מאושרת על ידי המועצה להשכלה גבוהה (המל"ג), המל"ג הינו המוסד הממלכתי לענייני השכלה גבוהה במדינה, מתווה מדיניות מערכת ההשכלה הגבוהה במדינה. היא האחראית על אישור, פתיחה ופיקוח על תארים. למועצה יש הרבה סמכויות, אך מתוכן יש לשים לב לסמכויות החשובות ביותר עבורך, המל"ג מאשר פתיחה של תוכנית לימודים, כאשר אולי בסופה של התוכנית היא לא תאושר על ידי המל"ג ואז העבודה הקשה שלא לדבר על בזבוז של שנים הלכו לפח. סמכות נוספת היא אישור זמני של מל"ג לתוכנית, ובמידה והיא לא עומדת בתנאים שקבע המל"ג אפשר לסגור אותה. קרו כבר המון מקרים שסטודנטים סיימו כבר את התואר ובסופו התואר לא אושר על ידי המל"ג.

שכר לימוד

אחד מהיתרונות של אוניברסיטה על מכללה הוא שכר הלימוד, כאשר בזמן שישנן מכללות שגובות כ-35 אלף לשנה, באוניברסיטאות ובמספר מכללות בארץ שכר הלימוד מתוקצב מהמדינה ונקבע על ידי המועצה להשכלה גבוהה ומשתנה משנה לשנה, השכ"ל המסובסד נע בשנים האחרונות בין 10 ל-12 אלף לשנה. (כדאי להכנס לאתר המל"ג ולחפש את המוסדות המתוקצבים ע"י המדינה).

עבודה בסיום התואר

בסופו של דבר לרוב הסטודנטים חשוב למצוא עבודה בסיום התואר, ישנה הנחה שלבוגרי אוניברסיטה ישנה עדיפות בקבלה לעבודה, דבר אשר היה נכון באופן גורף עד לפני כמה שנים. אך חשוב להבין שבשנים האחרונות השוק רווי בבוגרי מכללות דבר אשר פותח דלתות לעוד בוגרי מכללות.

אין ספק שבמידה ואתה רואה את אופק תעסוקתי באקדמיה בתחום המחקר ותמיד חלמת להיות דוקטורנט או אפילו פרופסור, לימודים באוניברסיטה זה המקום בשבילך.

לכן, כאשר אתה מחפש מוסד לימודים קודם תענה לעצמך על כמה שאלות,  מה בעצם חשוב לי כשאני מחפש מוסד לימודים?

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup