מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

יום פתוח ללימודי תואר ראשון

חושבים להתחיל בלימודים אקדמיים? מתלבטים לגבי המוסד והמסלול המתאימים לכם? ההיצע הגדול מבלבל אתכם? אם כך, כדאי שתגיעו אל יום פתוח ללימודי תואר ראשון. מדובר ביום בן מספר שעות המתקיים במוסד האקדמי, אשר מאפשר לכם לקבל התרשמות ראשונית מהאווירה במוסד ובפקולטה, וכמובן גם מתוכנית הלימודים.

מטרות היום הפתוח

יום פתוח ללימודי תואר ראשון נועד לשרת את שני הצדדים, כלומר את המועמדים ללימודים ואת המוסד האקדמי כאחד. חשוב לדעת כי התחרות בשוק האקדמי גדולה מאוד, מאחר שבשנים האחרונות נפתחו בכל רחבי ישראל מכללות רבות. על כן, המוסדות האקדמיים מתחרים על ליבו של הסטודנט לעתיד, ומבקשים לפתות אותו לבוא בשעריהם. בדיוק למען מטרה זו נועד היום הפתוח, שמאפשר למוסד האקדמי להציג את מרכולתו בפני אלפי מועמדים פוטנציאליים. הסטודנטים מצידם מקבלים אפשרות להכיר את הנושאים העיקריים שנלמדים בפקולטה שמעניינת אותם, ובתוך כך גם את סגל המרצים. מלבד זאת, ניתן להתרשם גם מתנאי הלימוד, מגודל הכיתות והאמצעים הטכניים, ממבנה המוסד ומהאווירה השורה בו.

מה כדאי לעשות ביום פתוח

במהלך יום פתוח ללימודי תואר ראשון כדאי לנצל בצורה מיטבית את הפעילויות המוצעות. בין היתר מומלץ להשתתף בסיורים מודרכים שנערכים ברחבי המכללה או האוניברסיטה, להיכנס למפגשים עם בוגרים של המוסד על מנת לשמוע את חוויותיהם והמלצותיהם, וכמובן להיכנס למפגשים עם סגל המרצים כדי להכיר את תוכנית הלימוד והקורסים השונים הכלולים בה. בנוסף לכך, חשוב לדעת כי מוסדות אקדמיים רבים משלבים ביום הפתוח פגישות עם יועצי לימודים מקצועיים, המסייעים למועמדים שמתלבטים לגבי בחירה בתחום לימוד מסוים. כמו כן, במידה שכבר קיים כיוון ואף רצון להירשם ללימודים במוסד, כדאי להביא מספר מסמכים מזהים כגון תעודת זהות ותעודת שחרור, מאחר שביום הפתוח פועלות עמדות הרשמה המקנות בדרך כלל הנחה משמעותית.

לנצל את הזמן הפנוי

יום פתוח ללימודי תואר ראשון מאופיין לרוב באווירה נעימה, ולפעמים אף משולבים בו אירועים מבדרים שונים. לאחר שבררתם את מועדי ומיקומי הכינוסים בהם תרצו להשתתף במהלך היום, מומלץ לנצל את הזמן הפנוי לשוטטות חופשית במוסד. כך תוכלו להתרשם מהיבטים פחות אקדמיים אך חשובים בפני עצמם, כדוגמת פינות המנוחה והמדשאות, הקפיטריה והקיוסק.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup