מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

מכינות קדם אקדמאיות

לימודים אקדמיים, במיוחד במקצועות מבוקשים, הינם דרשניים ומלחיצים ולא אחת גם מציבים תנאי קבלה גבוהים מאוד. על מנת לעמוד בתנאי הסף ובדרישות הלימודים, סטודנטים רבים בוחרים להתחיל את לימודיהם עם מכינות קדם אקדמאיות. מדובר במכינות ממספר סוגים המוצעות בימינו על ידי קשת רחבה של אוניברסיטאות ומכללות.

מהן מכינות קדם אקדמאיות

מכינות קדם אקדמאיות הינן מסגרות לימודים המשתייכות למוסדות השכלה גבוהה, הנמשכות לרוב כשנה ובחלקן מיועדות לאלו שאין בידיהם תעודת בגרות. במהלך המכינות מסופקת הכשרה לקראת לימודי התואר ראשון, במסלול המאפשר דרך נוספת לקבלה למוסד האקדמי ולחוג המבוקש. מדובר במסלול הכשרה מוסדר המתאים לקשת רחבה של אנשים בעלי רקע, צרכים ותנאים התחלתיים שונים, המאפשר לכל אחד לבחור במתכונת הלימודים המתאימה עבורו.

מה ניתן ללמוד במסגרת מכינות קדם אקדמאיות

במסגרת לימודי מכינות קדם אקדמאיות ניתן לבחור בין היתר בתחומים הבאים:

  • השלמת ושיפור בגרויות.
  • הכנה למבחן פסיכומטרי.
  • קורסי מבוא בתחום בו התלמיד מעוניין להמשיך ללמוד.
  • הכרת דרכי חשיבה, לימוד, מחקר והתנהלות במסגרת אקדמית.
  • סיוע בבחירת מסלול לימודים מתאים.

הכנה למסלול לימודים אקדמיים

היתרון החשוב של מכינות קדם אקדמאיות נעוץ בהכנה לקראת הלימודים באקדמיה. ההכנה מאפשרת לתלמידים להסתגל למסגרת החדשה על מאפייניה ודרישותיה. מעבר לכך, קיימות גם מכינות מכינה קדם אקדמאית ייעודיות, המספקות הכנה ממוקדת לקראת מסלול לימודים ספציפי המבוקש על ידי התלמיד. לדוגמא, קיימות מכינות עבור מדעי הטבע, מחשבים, הנדסה או מדעי הרוח. ההכנה באה לידי ביטוי בלימוד מקצועות מבוא בתחום המבוקש, ובקבלת מידע פנימי אודות אופי הלימודים ודרישותיהם. כמו כן מתקיימת הכנה לקראת המבחן הפסיכומטרי והשלמת בחינות הבגרות, בהתאם לתנאי הקבלה של החוג המבוקש.

עלויות לימודים

העלויות של מכינה קדם אקדמאית משתנות בין המוסדות, וגם בהתאם להיקף ולסוג המסלול. חשוב לציין כי חיילים משוחררים יכולים לממן את לימודי המכינה מהפיקדון הצבאי, ובנוסף ניתן להשיג מלגות שונות עבור לימודים אלו.

סיום לימודים במכינה

עם סיומה המוצלח של המכינה יכול התלמיד להתקבל ללימודים במוסד בו הוא למד. כמו כן, מספר מכינות מאפשרות ללמוד במוסדות אקדמיים אחרים.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup