מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> תכנון לימודים לתואר ראשון >> לקראת לימודים אקדמאיים >> איפה ללמוד? >> מה כדאי ללמוד - המקצועות הנדרשים ביותר

מה כדאי ללמוד - המקצועות הנדרשים ביותר

שוק העבודה מאז ומעולם היה תחום דינאמי בו השתנתה מידת הביקוש עבור מקצועות מסוימים. שינויים אלו הפכו מהירים וקיצוניים יותר בעשור האחרון, וזאת בשל התפתחויות טכנולוגיות ושינויי גלובליזציה מואצים. השינויים התכופים גורמים לכך שצעירים רבים כיום אינם יודעים מה כדאי ללמוד על מנת לסייע לכם מובאת להלן רשימה של המקצועות הנדרשים ביותר בימינו בשוק העבודה המקומי.

חשיבות הביקוש לבחירת תחום לימוד

המניע העיקרי ללימודים אקדמיים הינו השאיפה לרכוש ידע, כלים, הכשרה והסמכה למקצוע, בו יכול הסטודנט לעסוק בתום לימודיו. כפועל יוצא מכך, התשובה לשאלה מה כדאי ללמוד תלויה לא מעט  במידת הביקוש למקצועות מסוימים בשוק. ביקוש גבוה מגדיל באופן ניכר את הסיכוי למצוא עבודה בתום הלימודים, מרחיב את מקומות ואפשרויות התעסוקה, וכן את הזדמנויות הקידום וההתפתחות בתחום. לכן, קיימת חשיבות מרובה לקריאה נכונה של מצב המשק, ולזיהוי של המקצועות הנדרשים ביותר כיום ובשנים הקרובות.

המקצועות הנדרשים ביותר בשוק

חשוב לדעת כי על פי תחזיות של מומחים, באופן כללי יעלה הביקוש בשוק לעובדים בעלי ידע מתקדם וממוקד, המבוסס על הכשרה מקצועית, בעוד הדרישה לעובדים פשוטים רק תלך ותפחת. כך לדוגמא, הביקוש לטכנאים ילך ויפחת, ועל מנת שיוכלו להשתלב בשוק העבודה הם יידרשו להשלים את לימודיהם למקצועות ההנדסה השונים. אגב, הנדסה היא אחד המקצועות הנדרשים ביותר במשק בתחומים שונים, כאשר הביקוש עבורה עתיד לעלות בין אם מדובר במהנדסי מכונות, חשמל, מחשבים או אלקטרוניקה. כמו כן, קיים ביקוש גובר לתחומי המחשוב, האינטרנט ומערכות המידע והתקשורת, ולאנשים בעלי הכשרה ניהולית בתחומים אלו. בנוסף לכך יימשך הביקוש לבעלי ידע והכשרה בתחומי שוק ההון, הבנקים והשקעות, וכן לאנשי אדמיניסטרציה, שיווק ומכירות. בד בבד יעלה הביקוש עבור מקצועות הקשורים לבריאות כגון רפואה, אחיות, רוקחות, פסיכולוגיה, פסיכיאטרים, מטפלים באומנויות ומקצועות פרא-רפואיים או רפואה משלימה. כמו כן, תמשיך לעמוד על כנה הדרישה המתמדת לאנשי הוראה וחינוך, החל מגיל הרך ובתי ספר, ועד מרצים וחוקרים באקדמיה.

מקצועות במגמת ירידה

על מנת לדעת מה כדאי ללמוד, מלבד להכרת המקצועות המבוקשים ביותר חשוב גם לזהות מקצועות המצויים במגמת ירידה. לדוגמא, מומחים חוזים ירידה בביקוש עבור משרות הקשורות לענפים יצרניים כגון ענף המזון, המתכת והטקסטיל. כמו כן, קיימת ירידה בביקוש למתכנתים ועורכי דין. לכן, לפני הבחירה במקצוע מסוים, וגם אם הוא נחשב לרווחי ויוקרתי, יש לוודא שאכן קיים ביקוש עבורו בשוק העבודה הנוכחי.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup