מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

מקצועות לימוד מבוקשים

אחת השאלות הנפוצות ביותר שילדים נשאלים היא: "מה תרצה להיות כשתהיה גדול?", כשהתשובות הרגילות שמתקבלות מהזאטוטים הן שוטר, כבאי, גיבור על או פשוט אמא. בצורה מעט מפתיעה, לאור הממצאים, מקצועות אלו אינם מופיעים תחת קטגוריית מקצועות לימוד מבוקשים. מקצועות לימוד מבוקשים כיום נוטים יותר לכיוון המקצועות שיניבו יותר רווח או כאלו החסרים במשק כגון מהנדסים, מתכנתים, רופאים, אחיות ומורים. בניגוד למקצועות המבוקשים על ידי הילדים, אשר אינם מצריכים לימודים אקדמיים מיוחדים לשם קבלה, המקצועות בקטגוריה השנייה מצריכים לימודים ארוכים ומעמיקים ביותר.

כיצד ניתן להתקבל למקצועות לימוד מבוקשים?

על מנת להתקבל למקצועות לימוד מבוקשים, יש להוציא ציוני בגרות טובים, ציון פסיכומטרי גבוה וכמובן ללמוד ללא לאות במהלך התואר. מקצועות לימוד מבוקשים מושכים סטודנטים רבים, המעוניינים להתבדל במשק ולהתקבל לעבודות הטובות ביותר בתחום, ולכן תנאי הקבלה אליהם רק גדלים ממחזור לימודים לבא אחריו. כמובן, אין זה מספיק לקבל ציונים טובים אלא צריך גם משיכה לתחום, שכן מי שאינו מסתדר גוף האדם או לימודי פיזיקה, הסבירות כי רפואה או הנדסה הם אינם התחומים עבורו.

הבעיה בה נתקלים מועמדים ללימודים בתחילת דרכם היא הבחירה בתחום לימודים שיעניין אותם מספיק, וגם יניב תוצאות רווחיות בהמשך דרכם המקצועית. לכן, לימודים כמו תואר ראשון בהיסטוריה או מחשבת ישראל אינם מבוקשים מספיק כיום, ומחלקות שלמות נסגרות ברחבי האוניברסיטאות ברחבי הארץ. אמנם זה חבל שהאקדמיה אינה מצליחה למשוך מוחות מבריקים ללימוד ופיתוח מחקרי בתחומים חשובים כתרבויות המזרח או מבוא לבלשנות, שכן מקצועות אלו פשוט נעלמים מהעולם, אך השוק החופשי חזק מכל זיקה לידע ולימוד והוא שקובע את החוקים.

לבסוף, בהליך הבחירה למקצוע עתידי ולימודים אקדמיים, חשוב לדעת מה הם מקצועות לימוד מבוקשים, שרשימות שלהם ניתן למצוא בכל אתר אינטרנט העוסק בתחום, או בקיום שיחה קלילה עם עמיתים או קרובי משפחה שכבר עבור את התהליך. כמובן, יש לזכור שמקצועות שהיו מבוקשים לפני כמה שנים, סביר כי לא יהיו מבוקשים השנה בעקבות הצפה, ולכן יש להתאים את החלומות, הציפיות וההישגים בהתאם לדרישות השוק הדינאמיות.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup