מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

מבחן מיון באנגלית - אמיר או אמירם?

מבחן מיון באנגלית - אמיר או אמירם?

ידיעת השפה האנגלית נחשבת לאחד הקריטריונים הבסיסיים עבור קבלה והשתלבות בלימודים אקדמיים. על כן, נבחנת שליטתם ורמתם של מועמדים בשפה באמצעות מבחן ייעודי, המכונה מבחן אמי"ר (אנגלית מיון רמות). הלכה למעשה, מטרת המבחן היא לסווג את המועמדים למספר רמות, ומכאן לקבוע האם יצטרכו לשפר את ידיעת האנגלית שלהם באמצעות קורסים נוספים, ובאיזו כמות. יחד עם זאת, לפני שניגשים למבחן אמיר חשוב לדעת כי חלק מהמוסדות האקדמיים מתחשבים בסוג מעט שונה של בחינה, המכונה אמיר"ם (אנגלית מיון רמות ממוחשב). ההבדלים שבין שני המבחנים עשויים להועיל למועמדים מסוימים ולהקשות על אחרים, ומכאן השאלה לקראת מבחן מיון באנגלית – אמיר או אמירם?

מדוע מבחן אמיר?

אם אתם עומדים לקראת מבחן מיון באנגלית, אמיר או אמירם, חשוב שתדעו תחילה כי לא כל המוסדות האקדמיים מקבלים את תוצאות מבחן אמירם. לכן, הבחירה במבחן אמיר משמעה כי כל האפשרויות פתוחות. מעבר לכך, מבחן אמיר נערך בשיטה הישנה והמוכרת, כלומר מענה על תשובות אמריקאיות בדף הבחינה, ואם אינכם מסתדרים היטב עם מחשבים זוהי בהחלט אופציה עדיפה. בנוסף, במבחן אמיר אתם יכולים להשתמש בדפי הבחינה על מנת לרשום לעצמכם הערות, פתרונות וטיוטות שונות, שיקלו עליכם בסידור וארגון החומר. לעומת זאת, במבחן אמירם יושבים מול מחשב ואין אפשרות להקליד הערות, כך שיהיה עליכם לסדר את החומר בזיכרון הלחוץ ממילא. עוד יתרון הנובע מאופיים של המבחנים, הוא שבמבחן אמיר ניתן לבחור אם לענות על שאלה מסוימת כעת, או לחזור אליה לאחר מכן, מה שאינו אפשרי באמירם. יתרה מכך, מאחר שאמירם הינו מבחן אדפטיבי עלול הציון שלכם להיפגם אם תשגו בשאלות הראשונות, ויהיה קשה מאוד לאחר מכן לשפר את תוצאות הבחינה גם אם תענו בהצלחה על כל השאר.

מדוע מבחן אמירם?

כאמור, מבחן אמירם נערך על מחשב, ואם מדובר בפורמט מוכר שמקנה לכם ביטחון הרי שזהו יתרון עבורכם. בנוסף, היתרון הגדול של אמירם על פני מבחן אמיר הוא שלכל שאלה מוקצב זמן גדול יותר, מה שמתבטא בהפחתת הקצב והלחץ. על כן, למבחן זה מומלץ לגשת אם יש לכם קושי במענה מהיר, אם מפני שרמת הקריאה שלכם באנגלית נמוכה יחסית, או שהינכם סובלים מלקויות למידה. 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup