מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

לימודים לתואר ראשון

המציאות הישראלית מניבה דילמה לא פשוטה עבור העובד הפשוט: מצד אחד, הישראלי המצוי רוצה לעבוד בעבודה רווחית ומעניינת, המציעה אופק התקדמות ברור. ומצד שני, הישראלי המצוי אינו מעוניין לעבור במסלול השלבים המפרך שעובר עמיתו האמריקני, הנאלץ לעלות בסולם התאגידי במסלול הברור של קולג'-התמחות-עובד זוטר-מנהל בכיר, במסעו להגשמת "החלום האמריקאי" המפורסם. כמובן שישנן בעיות נוספות הנערמות למכלול המכשולים העומדים בפני העובדים החדשים המצטרפים למערך העבודה: מצב בטחוני המערער את כוחות המשק, משקיעים הפכפכים המחליטים לפתוח ולסגור חברות בהתאם לטרנד החרמות האחרון ששוטף את העולם, וכמובן הכלכלה הקפיטליסטית המעבירה מפעלים ממערב למזרח, ללא כל התחשבות בעובדים המקומיים ומשפחותיהם התלויות במשכורות כל כך.

אם כך מה הן האפשרויות הפרוסות בפני העובד הישראלי, אשר מבדילות אותו מבן היתר בתחרות העזה לחיפוש עבודה? בראש ובראשונה - לימודים לתואר ראשון:

  • לימודים לתואר ראשון מקנים את היתרון המקצועי והאקדמי להם זקוקים מועמדים למשרות החמות בשוק. הרי שכיום, אין זה מספיק תעודת בגרות כדי להוכיח ידע תעסוקתי, ולימודים לתואר ראשון הם דרישה מינימאלית בכמעט כל מכרז או ראיון עבודה.
  • לימודים לתואר ראשון מקנים כישורים נוספים, אשר אינם נמדדים בהכרח באופן כמותי, אך חשובים לא פחות: הלימודים מקנים כישורי כתיבה, מפתחים חשיבה ביקורתית, מעניקים את היכולת לקרוא טקסט ולהבדיל בין העיקר לתפל, מרחיבים את המעגל החברתי תוך חיזוק כישורים חברתיים ועוד.
  • לימודים לתואר ראשון יש לעשות בשנים המוקדמות לקריירה, כלומר, אחרי השירות הצבאי או סיום התיכון. אין להתמהמה בעניין, שכן ככל שעוברות השנים, כך פוחתת המוטיבציה לשבת על הטוסיק וללמוד דברים חדשים. כמו כן, היות והכלכלה אינה מחכה לאף אחד, חשוב להכות בברזל בעודו חם, וליצור את היתרון המקצועי בגיל צעיר ולא לאחר שמתווספות מטלות החיים הכבדות כטיפול במשפחה, תשלום המשכנתא ודאגה לעתיד הילדים.

לסיכום, לימודים לתואר ראשון אינם רק שורה נוספת בקורות חיים, אלא הכרח וודאי במציאות הישראלית. הרי שעובדי המשק הישראלי כיום מתחרים לא רק בעצמם, אלא בעובדי המשק העולמי, והתחרות הינה כה עזה שיש לפתח יתרון כבר בתחילת הדרך, ולא בסופה. 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup