מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

טיפים להצלחה בלימודים

על מנת להצליח בכל תחום בחיים, חשוב לזכור כמה כללים פשוטים: תחילה, יש להבין מה המטרה שאותה אתם מנסים להשיג. שנית, יש לבדוק כיצד ניתן להשיג את אותה המטרה. לבסוף, יש לבחון אפשרויות חלופיות במידה והמטרה הראשונית אינה מושגת.

הצלחה בלימודים עומדת על אותו המשקל: על מנת להצליח, יש לדעת מה רוצים ללמוד, לבדוק כיצד ניתן לעשות זאת, ולבסוף לבדוק מה הן האלטרנטיבות ללימודים במידה ולא מצליחים. לאחר שבוחרים מקצוע מעניין, שהולם את גודל הציפיות של ההורים לכישרון הסטודנט הצעיר, יש להפנים כמה טיפים להצלחה בלימודים, אשר הופכים כל חווית למידה למוצלחת במיוחד:

  1. לפתח יכולות ישיבה - כל הצלחה בלימודים הינה קורלציה ישירה בין כמות השעות המושקעות לשיעורי בית ותרגולים לבין ההצלחה במבחנים. מי שמשקיע בשיעורים, מצליח.
  2. ליצור אווירה המתאימה ללימודים - חלקינו צריכים שקט מוחלט כדי ללמוד, אחרים צריכים שתהיה תאורה מתאימה, אחרים צריכים לאכול לפני, והיתר אינם מסוגלים ללמוד ללא שולחן יציב. תהיה הסביבה אשר תהיה, צרו את הסביבה המתאימה לכם, ורק לאחר מכן התחילו ללמוד. אין טעם בלבזבז זמן על לימודים שאינם אפקטיביים בגלל שהסביבה אינה טובה.
  3. השקיעו בסיכומים טובים - בין אם אתם מסכמים לבד, או שמעדיפים להקשיב ולחזור על סיכומים של אחרים, חשוב להסתמך על החומר הכתוב כדי ללמוד, ולא רק על הזיכרון.
  4. לא לוותר - חשוב מאוד להציב מטרות ביניים במהלך הלימודים, ולא לוותר לעצמכם. לקזז בשעות הצפייה בטלוויזיה, ובגלישה בפייסבוק, לצאת עם חברים רק לאחר שסיימתם לקרוא ולסכם פרק שלם וכו. כל מטרת ביניים שתשיגו, תקרב אתכם למטרה הגדולה.

לסיכום, טיפים להצלחה בלימודים יש למכביר, הסוגיה היא במוטיבציה של הלומד. ככל שמיישמים את הטיפים יותר, ההצלחה גדלה ואיתה גם המוטיבציה.  

aerius saft link aerius

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup