מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

שכר לימוד אקדמי

שכר הלימוד משתנה ממוסד למוסד, ישנן מכללות פרטיות אשר קובעות לעצמן את שכר הלימוד, כאשר השכר יכול להגיע גם ל- 35,000 ש"ח לשנה. לעומת שכר לימוד במוסדות כגון מכללות ציבוריות ואוניברסיטאות שמתוקצבות על ידי המדינה, כאשר שכר הלימוד הכולל הוא בין 11-13 אלף שקלים לשנה.

מאז שנות ה-50 ההחלטה על קביעת גובה שכר הלימוד לתארים ראשונים ושניים היא באחריות ועדות ציבוריות, כמובן שההחלטות מחייבות רק את המוסדות המתוקצבים על ידי המדינה ולא חלים על מוסדות פרטים שלא נתמכים על ידי המדינה. שכר הלימוד המתוקצב הוא בהתאם למדד המחירים לצרכן ומשתנה כל שנה, השכר מהווה שש עשרה אחוז ממימון האוניברסיטאות ושבעים אחוזים ממומן על ידי המדינה.

במהלך השנים הועלו הצעות רבות לגבי המבנה של שכר הלימוד, אך הוחלט כי שכר הלימוד לא יהיה דיפרנציאלי או מדורג, אלא יהיה אחיד בכל התחומים.

למשל, בשנת תשע"ד שכר הלימוד לתואר שני היה בגובה 13,781 ושכר הלימוד לתואר הראשון היה בגובה 10,198. כמו כן מתלווים לשכר הלימוד תשלומים נוספים כגון חברות באגודת הסטודנטים, תשלומי אבטחה ותשלומים נלווים.

כמובן שזאת אינה ההוצאה היחידה של סטודנטים במהלך השנה. הוצאות של סטודנטים כוללים: חניה, דלק, תחבורה, ספרי לימוד, אוכל, תשלום לשכר דירה וכו', ולא לכולם יש הורים שיממנו את ההוצאות,  אך בגלל הקושי של חלק מהסטודנטים במימון הלימודים ניתן למצוא באינטרנט סוגי מלגות. למשל, מלגות הצטיינות אשר ניתנות על ידי מוסד הלימודים לסטודנטים בעלי תעודת בגרות ופסיכומטרי גבוהים במיוחד, מלגות לפי מוצא עדתי, מיקום גאוגרפי, תושבי פריפריה, מלגות משרד החינוך, מפעל הפייס וכו.

במידה ולא מצאת מילגה שמתאימה לך, תוכל לפנות לבנק לקבלת הלוואה לסטודנטים, בדרך כלל בריבית נמוכה ובתנאי החזר טובים.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup