מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

אודות לימודי תעודה

מדי שנה מצטרפים אלפי ישראלים אל תוכניות לימודי תעודה המנוהלות על ידי מוסדות אקדמיים. מדובר במסלולים העוסקים בעשרות רבות של נושאים, ומאפשרים לסטודנטים להתמקצע בתחום מסוים, לקבל הסמכה או לרכוש כלים חדשים וידע עדכני.

היתרונות של לימודי תעודה

בהשוואה ללימודי תואר ראשון או שני, לימודי תעודה ניחנים במספר יתרונות מהותיים:

  • מיקוד החומר – לימודי תעודה מכוונים בדרך כלל להתמקצעות בתחום ספציפי, ולכן בניגוד ללימודי תואר ראשון או שני לא כוללים קורסי חובה שאינם ממש רלבנטיים או מעניינים את הסטודנט. כלומר, הסטודנט מעמיק ולומד תחומים חשובים ועקרוניים להכשרתו, ומנצל בצורה מיטבית את זמנו.
  • גמישות התוכנית – ללימודי תעודה ניגשים אנשים מכל שכבות הגיל, שלחלקם כבר יש משפחות ומשרות הכרוכות באחריות ומחויבות. על כן, המוסדות האקדמיים נוטים לבנות מסלולים בעלי שעות גמישות, המאפשרות לסטודנטים לשלב את הלימודים ביחד עם עבודה, פנאי ומשפחה.
  • מהירות – תואר ראשון נפרש לרוב על פני 3 שנים, התואר השני על פני שנתיים, ושניהם כרוכים בהשקעה מרובה בשל הדרישות האקדמיות הגבוהות. לעומת זאת, לימודי תעודה נמשכים לרוב בין שנה לשנתיים, ומאופיינים באווירה פחות מכבידה, תובענית ומלחיצה.
  • עזרה במציאת עבודה – עם סיום הלימודים מקבל הבוגר תעודת הסמכה מוכרת, שבהחלט פותחת בפניו הזדמנויות תעסוקתיות חדשות. כמו כן, לעיתים קרובות נוצרים קשרים טובים בין סטודנטים למרצים, אשר מסייעים להם בפתיחת דלתות בזכות קשריהם בתחום.

אילו תחומים כוללים לימודי תעודה

חשוב להבין כי לימודי תעודה הינם שם כולל למגוון רחב ביותר של נושאים ומקצועות, הנלמדים ברמות העמקה שונות במכללות, אוניברסיטאות ובתי ספר שונים. בתוך כך, כל מוסד אקדמי מעמיד תנאי קבלה ושכר לימוד משתנים, וכן תוכניות ותנאי לימוד על פי תקציבו ותקניו. למען הדוגמא, על הנושאים הנכללים בלימודי תעודה נמנים בין היתר איפור, טכנאות, עיצוב, הנדסאות, עיצוב גראפי, שוק ההון, חשבונאות, מוזיקה, גישור, חינוך, טיפול באומנות, יחסי ציבור וקולנוע. בשל ההיצע העצום, לפני שבוחרים מוסד ומסלול לימודים חשוב לבצע סקירה והשוואה בין עלויות שכר הלימוד, תעודת ההסמכה הניתנת, ניסיונם של המרצים, טיב הקורסים, התנאים בכיתות ומערכת השעות.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup