מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

הכל על תואר במדעים מדויקים

תארים במדעים מדויקים עוסקים במחקר לוגי וריאלי של מגוון תופעות בעולם החומר. לימודים אלו מתאימים לבעלי כישורים ועניין במתמטיקה ובתחומים ריאליים נוספים כמו כימיה, ביולוגיה ופיסיקה. התואר במדעים מדויקים מוצע כיום על ידי קשת רחבה של מכללות ואוניברסיטאות, וזאת במגוון מגמות, מסלולים ומקצועות המשתנים בתכניהם, אופיים ותנאי הקבלה אליהם.

מהות לימודי התואר במדעים מדויקים

תארים במדעים מדויקים עוסקים בתחומי מחקר מדעי עדכניים וחדשניים, אשר נשענים על גילויים, תיאוריות, המצאות וטכנולוגיות מתקדמות. הלימודים מושתתים על מחקר מדעי מדויק האוסף, חוקר ובודק את תכונותיהם של חומרים שונים בעולם, החל בקטנים ועד לגדולים ביותר. חומרים אלו הניתנים למדידה והוכחה נבחנים בצורות, שיטות וגישות שונות, הנשענות בין היתר על רכיבים כימיים, קשרים מתמטים והתנהלות פיזיקאלית.

תואר במדעים מדויקים

חשוב לדעת כי התואר הראשון שמוענק עבור לימודי מדעים מדויקים מכונה B.Sc - Bachelor of Science, וניתן גם ללומדים במסלולי הנדסה. הלימודים לתואר נמשכים בין 3 ל-4 שנים בהתאם למסלול הנבחר.

מסלולי לימוד במדעים מדויקים

ניתן לבחור מתוך מגוון מסלולי לימוד המשתנים בהיקפם בין המוסדות האקדמיים. על המסלולים המרכזיים נמנים בין היתר לימודי מתמטיקה, פיזיקה וכימיה. לצידם קיימים גם מדעי כדור הארץ, מדעי המחשב, סטטיסטיקה, ביולוגיה, אסטרונומיה, מדעי הסביבה, ביוכימיה, פיסיקה גרעינית וננו טכנולוגיה. בנוסף, ניתן גם לגשת למסלולים של מדעי המוח, ביולוגיה מולקולארית וביוטכנולוגיה.

תנאי קבלה למדעים מדויקים

על פי רוב תנאי הקבלה למדעי מדויקים הינם גבוהים יחסית, וכוללים מבחן פסיכומטרי ובגרות מלאה, בדרך ככל עם דרישה לבגרות מורחבת במקצועות המתמטיקה, כימיה ו/או פיזיקה. יחד עם זאת התנאים משתנים בין מוסד למוסד וגם בין החוגים השונים, בעיקר בהתאם למידת הביקוש למסלול הלימוד המסוים.

אפשרויות תעסוקה

בפני בוגרי תואר ראשון במדעים מדויקים פתוחה קשת רחבה של אפשרויות תעסוקה מתגמלות ומאתגרות. ואולם, הן משתנות בהתאם למסלול בו בחרו ללמוד. על אפשרויות התעסוקה נמנות תעשיות עתירות ידע בתחומי הרפואה, הייטק, צבא, מחשבים ואלקטרוניקה. כמו כן, ניתן להשתלב במחקר באקדמיה ובקרב מכוני מחקר שונים, או להמשיך לתארים מתקדמים.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup