מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

לימודי מדעי הבריאות

מדעי הבריאות, המכונים גם מדעי הרפואה, עוסקים בכל הקשור בתחומי גוף האדם ובריאותו. לימודים אלו נוגעים במיוחד בענפי הביולוגיה, כימיה, אנטומיה והמתמטיקה. הם מהווים לימודים בפני עצמם במסלולים פרא-רפואיים שונים ובעבודות במעבדות מחקר, אך גם משמשים מעין לימודים מקדימים ללימודי הרפואה.

אודות לימודי מדעי בריאות

לימודי מדעי בריאות נועדו להעניק לתלמידים ידע נרחב בהבנת מדעי החיים והרפואה בכלל, ובמערכות ביולוגיות ובגוף האדם בפרט. זאת, בדגש על בעיות שונות מהן סובלות מערכות ביולוגיות והדרכים לשמור על בריאותן. הלימודים עצמם מורכבים משיעורים עיוניים ומעשיים במעבדות מחקר מתקדמות, אשר תכניהם משתנים בהתאם למסלול הנבחר.

מסלולי לימוד ותארים במדעי הבריאות

מדעי הבריאות מוצעים על ידי מספר אוניברסיטאות ומכללות בארץ במגוון מסלולי לימוד, כאשר כל מסלול משתנה גם מבחינת התארים המסופקים לבוגרים. התארים והמסלולים כוללים בין היתר:

  • B.A.- הפרעות תקשורת, סיעוד ומינהל מערכות בריאות.
  • B.Sc - ביוטכנולוגיה, פיזיקה רפואית, מדעי בריאות הסביבה ומדעי התזונה.
  • B.Optom - עבור מדעי אופטומטריה.
  • B.Med.Lab.Sc - מדעי מעבדה רפואית.
  • B.P.T - עבור לימודי פיזיותרפיה.
  • pre-medical - עבור מסלול מקדים ללימודי רפואה.
  • B.N /B.S.N - עבור לימודי סיעוד.
  • B.Pharm - עבור לימודי רוקחות.
  • B.EMS - עבור לימודי רפואת חירום.

תנאי קבלה למדעי הבריאות

תנאי הקבלה למדעי הבריאות משתנים בין כל מסלול ומוסד אקדמי, בדרך כלל בהתאם למידת הביקוש עבור מגמות לימוד אלו. על פי רוב נדרשים ציון מבחן פסיכומטרי, תעודת בגרות מלאה ואנגלית מורחבת לפחות ל-4 יחידות. כמו כן, חלק מהמגמות דורשות גם בגרות מורחבת במקצועות ריאליים נוספים כמו מתמטיקה, כימיה או ביולוגיה. יש לציין כי בחלק המוסדות נדרשים המועמדים גם לעבור ראיונות אישיים.

אפשריות תעסוקה לבוגרי מדעי הבריאות

אפשרויות התעסוקה הפתוחות בפני בוגרי מדעי הבריאות משתנות בהתאם למסלול הלימוד בו בחרו. אפשרויות אלו כוללות בין היתר המשך ללימודי רפואה, עבודה במעבדות מחקר שונות, מחקר אקדמי, ועבודה בקופות חולים, בתי חולים, בתי אבות, בתי מרקחת ומרפאות. בנוסף, חלק מהבוגרים יוכלו להשתלב בתעשיות תרופות ורפואה, ובחלק המקצועות כמו הפיזיותרפיה ניתן עם השנים והניסיון לפתוח מרפאה עצמאית.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup