מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> תכנון לימודים לתואר ראשון >> תואר ראשון - כל המידע >> תואר במדעי הטבע - דברים שחשוב לדעת

תואר במדעי הטבע - דברים שחשוב לדעת

מדעי הטבע מאגדים תחומים שונים במדע, החוקרים את הקיום הפיזי שבחי, בצומח ובדומם, שאינו קושר לתופעות שמתחום מדעי החברה או מדעי הרוח. תארים במדעי הטבע מיועדים למי שיש להם עניין מיוחד בפעולות טבעיות שונות, ומעוניינים להעמיק ידיעותיהם בתחום ולעסוק בו לפרנסתם. לימודים אלו נוגעים בתכנים תיאורטיים, מחקריים ומעשיים רבים, ומוצעים על ידי מגוון רחב של מוסדות אקדמיים כאפשרות לתואר ראשון ולתארים מתקדמים.

מסלולי לימוד במדעי הטבע

כאמור, תארים במדעי הטבע מוצעים בתחומים, חוגים ומסלולים שונים, לרבות כימיה, מתמטיקה, ביולוגיה, פיסיקה, מדעי כדור הארץ ומדעי המחשב. כמו כן ניתן ללמוד ביופיזיקה, מדעי תזונה, גיאולוגיה, גיאופיזיקה, ביוכימיה, כימיה פיסיקלית, סביבה ימית וגיאוכימיה.

תואר במדעי הטבע

תארים במדעי הטבע משתנים בהתאם למסלול הלימודים הנבחר והמוסד בו הוא נלמד, ועשויים להיות תואר B.Sc, תואר B.A, ותואר ראשון רב תחומי או כללי במדעי הטבע. יש לציין כי בימינו מוסדות אקדמיים רבים פיצלו את פקולטת מדעי הטבע לשתי חטיבות נפרדות, של מדעי החיים ומדעים מדויקים. כמו כן, לימודי במדעי הטבע אפשריים כמסלול חד או דו חוגי, בהתאם לתחום הנבחר ולהעדפות התלמיד.

לימודי מדעי הטבע

לימודי מדעי הטבע עוסקים בתופעות פיזיות שונות בעולם, רבות מהן בעלות הקשרים ביולוגיים וסביבתיים. יש לציין כי בעקבות התערבות והשפעת האדם על הטבע, קיימת בימינו חשיבות מרובה לחקר העולם ומשאביו. הלימודים עצמם הינם רחבי יריעה ומשלבים תחומי ידע שונים ומגוונים כמו כימיה, מדעי החיים, מדעי כדור הארץ, אסטרונומיה ומדעי הסביבה. תכני לימוד אלו מעניקים לסטודנטים כלים לתפיסה ולחשיבה מדעית, והיכרות עם שיטות מחקר שונות. הכלים הללו ישמשו בהמשך דרכם לצרכי מחקר במגזרים שונים במשק.

תנאי קבלה לתואר ראשון במדעי הטבע

תנאי הקבלה לתואר ראשון במדעי הטבע משתנים בין המוסדות והפקולטות בהתאם למידת הביקוש. יחד עם זאת, הם לרוב יכללו ציון פסיכומטרי בדגש על הפרק הכמותי, וכן מבגרות מלאה ומורחבת במקצועות ריאליים כמו מתמטיקה, פיסיקה, כימיה וביולוגיה. בנוסף, עקב אופיים של תכני הלימוד מושם גם דגש על ציוני ורמת האנגלית של המועמדים.

אפשרויות תעסוקה

בהתאם למסלול לימודיהם, בוגרי תואר ראשון במדעי הטבע יוכלו למצוא מגוון אפשרויות תעסוקה מרתקות במחקר באקדמיה, בתעשיות השונות, במרפאות ובמכונים. כמו כן, רבים מהם ממשיכים לתואר שני לצורך השלמת הכשרתם או למטרות התפתחות באקדמיה עצמה.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup