מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

מבחני קבלה ללימודי רפואה

רפואה הינה תחום הלימוד בעל תנאי הקבלה הקשים ביותר בישראל. התנאים המחמירים נובעים מהכישורים הגבוהים שנדרשים מהתלמידים, וכן ממיעוט מוסדות ומקומות הלימוד בארץ. כפועל יוצא מכך, על מנת להתקבל ללימודי רפואה בישראל יש צורך בציוני בגרות ופסיכומטרי גבוהים במיוחד, וכן לעבור ראיונות אישיים ובחינות מיון נוספות. מדובר בבחינות מיון אשר הוכנו על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, וכוללות את מבחני מור, מרקם ומרב.

בחינות מיון מור ומרקם

מבחני המיון מור ומרקם מיועדים למטרות אבחון ואפיון אישיים של המועמדים. מדובר באפיונים שאי אפשר להעריכם על פי נתוני בחינות הבגרות והפסיכומטרי, כדוגמת בגרות אישית, התמודדות עם מצבים, קבלת החלטות, תקשורות בין אישית ובטחון ומודעות עצמית. הבחינה עצמה מחולקת לשני  חלקים נפרדים:

  • שאלון הערכה ביוגראפי אישי – עוסק בין היתר בהשכלה, משפחה, שירות צבאי וסיבת הבחירה בלימודי רפואה. כמו כן, מבחן זה כולל שאלות אודות דילמות אתיות שונות המהוות חלק מעבודתו של רופא.
  • ראיון הערכה – מורכב ממספר תחנות אישיות הכוללות ראיון אישי, דיון בסוגיות רפואיות ותחנות סימולציה. מבחנים אלו בודקים בין היתר את התנהגות המועמדים, העמדות והדעות שלהם, וגישתם לפתרון בעיות שונות. יש לציין כי אל הבחינות הללו ניתן לגשת פעם אחת בלבד במהלך שנת לימודים.

בחינות מיון מרב

בחינת מרב משמשת ככלי מיון עבור פקולטות לרפואה בארץ, והן אלו שמזמנות את המועמדים  לבחינות שמורכבות ממספר חלקים:

  • מבחן חשיבה אנליטית – נועד לבדוק את כישורי ויכולות המועמד מבחינת חשיבה והבנה לוגית, וכן מבחינת יכולת הסקת מסקנות מתרשים והבנת הנקרא. הבחינה עצמה אורכת כשעה ו-15 דקות, והיא מורכבת מ- 3 פרקים בני 18 שאלות בכל פרק.
  • שאלון ביוגראפי אישי – אורך כשעתיים ומורכב מ- 12 שאלות הבודקות בין היתר את נתוניו האישיים של המועמד, וכמו כן נוגעות לדילמות אתיות שונות הקשורות למקצוע הרפואה.
  • הערכה אישית – מורכבת ממספר תחנות אישיות בנות כ-10 דקות. בתחנות אלו מתראיין המועמד ומוערכים כישוריו מבחינת אישיות והתנהגות כדוגמת התמודדות עם מצבי לחץ, בגרות ואחריות אישית, תקשורת, ערכים ונטילת יוזמה. 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup