מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

בחינת מיון בעברית (יע"ל)

יע"ל הינה בחינת מיון בעברית של המרכז הארצי לבחינות והערכה, אשר מחייבת נבחני פסיכומטרי שלא בשפה העברית ומעוניינים ללמוד לתואר ראשון בישראל בעברית. בחינה זו מתקיימת 5 פעמים בשנה וניתן להירשם אליה באמצעות הדואר, או בעזרת הרשמה מקוננת דרך האתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה.

מטרת בחינת יע"ל

בחינת יע"ל נועדה לבדוק את רמת ההבנה והידע בשפה העברית של מועמדים לאקדמיה, שערכו את מבחן הפסיכומטרי בשפה אחרת כמו ערבית, רוסית, צרפתית או אנגלית. בעזרת המבחן ניתן להעריך אם ידיעת העברית של מועמד ששפה זו אינה שפת האם שלו, הינה מספקת בכדי להבין ולהתמודד עם תכני הלימוד באקדמיה.

מרכיבי ותכני הבחינה

בחינת יע"ל אורכת כשעה אחת ושלושים דקות ומורכבת משני חלקים. החלק הראשון כולל שאלות אמריקאיות שהינן שאלות בררה, והחלק השני כרוך בכתיבת חיבור בשפה העברית.

  • שאלות בררה – כ- 22 שאלות וכ- 2 דקות לענות על כל שאלה. חלק זה כולל טקסטים ושאלות הבנת הנקרא, ניסוח מחדש ושאלות השלמת משפטים.
  • כתיבת חיבור – על הנבחן לכתוב ב- 15 דקות חיבור בן כ- 15 משפטים. החיבור ייכתב על נושא שיינתן במהלך הבחינה ויעיד על אוצר מילים של הנבחן, יכולת ניסוח רהוטה ורציפה, ויכולת להעביר באופן הגיוני ורצוף רעיונות ברורים.

הרשמה לבחינה

בחינות יע"ל מתקיימות 5 פעמים בשנה ואין הגבלה על מרווחי הזמן ומספר הבחינות שניתן להיבחן בהן. לבחינה זו יכול לגשת כל מי שיש לו דרכון או תעודת זהות ישראלית תקפה. אל הבחינה ניתן להירשם בנפרד או כחלק מבחינת הפסיכומטרי שאינה בעברית, כאשר מבחן יע"ל הנערך בהמשך לבחינת פסיכומטרי אינו כרוך בתשלום או בהרשמה נוספת.

תוצאות מבחן יע"ל

ציוני בחינת יע"ל נעים בין 50 ל-150 נקודות, כששני שליש מהציון נשען על שאלות הבררה ורק שליש על ציון כתיבת החיבור. קיים רף מינימאלי נדרש בבחינה כדי להתקבל ללימודי תואר ראשון, המשתנה בין המוסדות האקדמיים השונים ברחבי הארץ. תוצאות הבחינה תקפות למשך 5 שנים והן מתקבלות בדואר או באתר של המרכז הארצי לבחינות והערכה לאחר כחודש וחצי ממועד הבחינה עצמה. יחד עם זאת, יש לציין כי חלק מהמוסדות דורשים מועדי בחינות מוקדמים יותר מ- 5 שנים.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup