מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

מכינה ללימודי רפואה

לימודי הרפואה הינם תחום אקדמי נחשק אשר תנאי הקבלה אליו גבוהים ונוקשים, וגם הלימודים עצמם תובעניים וקשים מאוד. כפועל יוצא מכך, תלמידים רבים נדרשים לגשת ללימודי מכינה לרפואה, בין אם כדי לשפר את ציוני הסף שלהם או במטרה להכינם לקראת הלימודים בארץ או בחו"ל.

תנאי קבלה למכינות רפואה

חשוב לדעת כי תנאי הקבלה למכינות רפואה משתנים בהתאם ליעד הלימודים, בין אם בישראל או בחו"ל. בחלק מהמכינות קיים רף קבלה נמוך, באחרות רף הדומה לאלו של הפקולטות לרפואה, אחרות מגמישות את תנאיהן ומאפשרות להגיע לדרישות הסף במהלך הלימודים, ואילו חלק מהמכינות ללימודי רפואה בחו"ל אינן מציבות תנאי קבלה בכלל. מעבר לכך, כל מכינות הרפואה מציבות רף לימודים גבוה שיש לעמוד בו בכדי לסיימן בהצלחה.

הכנה לקראת לימודי רפואה

לימודי המכינה מכשירים את התלמידים לקראת לימודי הרפואה, ועוסקים בקשת רחבה של מקצועות רלוונטיים. כמו כן, התלמידים זוכים לפתח מיומנויות למידה נדרשות ללימודים אלו. על הנושאים הנלמדים במסגרת לימודי מכינת רפואה ניתן נמנים מתמטיקה, כימיה, ביולוגיה, אנגלית רפואית ולימודי אנטומיה. בנוסף, במסגרת המכינות נלמדים מקצועות כמו מיקרוביולוגיה, ביו-סטטיסטיקה וגנטיקה.

מכינות ללימודי רפואה בישראל

המכינות ללימודי רפואה בישראל מוצעות במסגרת מדעי החיים והטבע, ומלבד ללימודי הרפואה הן מתאימות גם למי שמעוניין ללמוד רפואת שיניים או מקצועות רפואיים אחרים. יש לציין כי מכינות אלו אינן מבטיחות קבלה ללימודי רפואה, אלא מהוות קריטריון נוסף המשוקלל עם תנאי הקבלה. יחד עם זאת, מדובר בקריטריון שבהחלט יכול לשפר את סיכויי הקבלה ללימודי רפואה באקדמיה.

מכינת לימודי רפואה בחו"ל

מכינה ללימודי רפואה בחו"ל מוצעת בישראל או במוסד האקדמי המבוקש. הן משמשות כאמצעי קבלה למי שאינו עומד בתנאי הסף הנדרשים על ידי המוסד בחו"ל, או לחילופין בתור אמצעי הכנה ללימודים עצמם. חלק מהמכינות מספקות הכנה כללית לימודי רפואה, וחלקן מעניקות הכנה ספציפית עבור המדינה או המוסד בו מתעתדים ללמוד. יש לציין כי הלימודים במכינות אלו מתקיימים ברובם בשפה האנגלית, כחלק מהכנת התלמיד לשפת הלימוד הצפויה לו בחו"ל.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup