מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

בחינת מימ"ד

בחינת הקבלה למכינות, המכונה מימ"ד, הינה בחינת מיון עבור מועמדים המבקשים ללמוד במכינות קדם אקדמיות. מדובר בבחינות הבודקות את ידיעות המועמד בתחומי האנגלית, מתמטיקה ועברית, אשר נערכות ונכתבות על ידי המרכז הארצי לבחינות והערכה, למרות שכל מוסד לימוד אחראי על ההרשמה ועל ניהול הבחינות עצמן. הציונים של מבחן זה משוקללים ביחד עם ציוני הבגרות של המועמד, ומהווים קנה מידה להתאמתו למכינה של המוסד האקדמי.

מרכיבי בחינות קבלה למכינות

בחינות מימ"ד אורכות כ-3.5 שעות והן מורכבות כאמור מ-3 נושאים - אנגלית, מתמטיקה ועברית. לכל נושא מוקדשים בין 2 ל-4 פרקים כשבסך הכול הבחינה מורכבת מ-8 פרקים. השאלות בבחינה הינן אמריקאיות ומופיעות בסדר מן הקל לקשה, כשלכל שאלה יש 4 פתרונות מהם יש לבחור אחת נכונה. חשוב לדעת כי הבחינות עצמן מבוצעת על גבי מחשב, ושבתחילת הבחינה מוקצה לנבחנים זמן להכיר את המערכת. המערכת מספקת זמן מוקצב לכל פרק מבלי אפשרות לחזור אחורנית לפרקים קודמים. על מנת לזהות שאלות שכבר ענו עליהן צבען הופך מירוק לאדום, וכמו כן ניתן לסמן תזכורת ליד שאלות שמעוניינים לחזור אליהן בהמשך הפרק.

תכני בחינות מימ"ד

בחינות מימ"ד מורכבות מ-3 נושאים מרכזיים כשכל נושא יש שאלות ייחודיות:

  • אנגלית - פרק הבוחן רק את יכולת ההבנה באנגלית, וכולל טקסטים לקריאה שאליהם מצורפות שאלות של הבנת הנקרא, וכן יופיעו גם שאלות השלמת משפטים.
  • מתמטיקה - פרק הבוחן ידע והבנה במתמטיקה בסיסית ללא סיוע של מחשבון. בפרק יופיעו בין היתר בעיות אחוזים ומשוואות, חזקות, בעיות בגיאומטריה וסדרות חשבוניות.
  • עברית - פרק הבוחן את הבנת הנקרא בעברית, אוצר מילים ויכולת ניתוח וחשיבה בהירה ושיטתית. לשם כך יופיעו בפרק שאלות כדוגמת טקסטים שאליהם מצורפות שאלות הבנת הנקרא ושאלות השלמת משפטים.

ציוני בחינות הכנה למכינות

חשוב לדעת כי ציוני בחינות ההכנה למכינות הינן יחסיים, ומחושבים על פי ציון גלם כללי המשווה לתוצאות נוסחי ומועדי בחינות אחרות. בתוך כך, לכל מוסד אקדמי יש ציוני סף משלו עבור קבלה ללימודי המכינה שהוא מציע. 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup