מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

מלגות לתואר ראשון

עבור סטודנטים רבים מהווה שכר הלימוד לתואר ראשון מעמסה קשה ומעיקה, שמאתגרת את יכולותיהם הכלכליות. בשל סיבה זו וסיבות ונוספות מוצעת בישראל קשת רחבה של מלגות לתואר ראשון, המספקות למי שעומדים בתנאיהן סיוע כלכלי במימון שכר ועלויות הלימוד.

זכאות לקבלת מלגות

ראשית, חשוב לדעת שבימינו יכולים לקבל מלגות לימודים סטודנטים הלומדים הן באוניברסיטאות והן בחלק מהמכללות. מלגות אלו ניתנות על בסיס רקע סוציו אקונומי נמוך, מגזר או עדה מסוימת, מקום מגורים, שירות צבאי וגם מלגות הצטיינות לבעלי הישגים גבוהים באקדמיה. את התנאים המדויק אפשר לברר בעזרת חוברות מלגות שנתית המסופקות במשרד דיקן הסטודנטים. בחוברות הללו מפורטות כל סוגי המלגות הקיימות, סכומן, מועדן והדרישות לקבלתן. 

הגשת בקשה למלגות

במידה ואיתרתם מלגות מתאימות עבורכם, מומלץ לשלוח בקשות במקביל לכמה שיותר מקומות. בכל בקשה למלגה יש למלא באופן מדויק את הטופס, לצרף כל מסמך מבוקש ולשלוח לפני תום מועד ההגשה.

סוגי מלגות קיימים

מלגות לתואר ראשון מסופקות על ידי קשת רחבה של גורמים המעוניינים לקדם את החינוך וההשכלה הגבוהה במדינה. גופים אלו יכולים להיות מוסד הלימודים עצמו, אגודות, עמותות, קרנות, משרד החינוך, גופי מחקר, רשויות מקומיות וחברות מסחריות. להלן מספר דוגמאות:

  • פרויקט סחל"ב - מלגה המעניקה מימון של 60 אחוזים משכר לימוד אוניברסיטאי שנתי וניתנת בתמורה לפעילות של כ- 4 שעות בשבוע בגנים ובתי ספר.
  • מלגת קרן אייסף - מיועדת לבוגרי שירות צבאי מלא או שירות לאומי. הקן מעניקה סיוע כלכלי של 20 אלף ₪ מדי שנה בתמורה להכשרה, מפגשים קבוצתיים ו-4 שעות עשייה שבועיות בקרב קהילת הפריפריה.
  • מלגות של מפעל הפיס – מדובר במגוון מלגות המיועדות לקהלים שונים, אשר סכומן יכול להגיע עד 30 אלף ₪ לכל לימודי התואר הראשון. בתמורה למגלה נדרשים מקבליה לפעילות התנדבותית בקהילה בהיקף של 130 שעות לשנה.
  • מלגות פר"ח - מעניקות סכום  של כחמשת אלפים ₪ לשנה בתמורה לפרויקטים של חונכות ילדים ונוער בקהילה. החונכות יכולה להידרש מסיבות לימודיות, חברתיות או רגשיות.
  • מלגת עתידים לתעשייה ולמגזר העסקי – אלו הן מלגות המיועדות לסטודנטים מצטיינים מהפריפריה, אשר מעניקות סיוע מקיף לאורך כל שנות לימודי התואר מבחינת מימון שכר לימוד, דמי מחייה, מחשב נייד, ליווי אישי ומקצועי וסיוע במציאת עבודה.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup