מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

איך בוחרים מוסד לימודים

בחירת מסלול ומוסד לימוד הינה סוגיה מורכבת המעלה התחבטויות שונות. זאת בין היתר בשל הקשת הרחבה של מוסדות מהם ניתן לבחור, בין אם עבור לימודי תעודה, לימודים באוניברסיטאות או במכללות.

המרכיבים העיקריים בבחירת מוסד לימודים

בחינת השאלה היכן ללמוד מורכבת למעשה ממספר מרכיבים בסיסיים:

  • מקצוע בו מעוניינים לעבוד - בחירת מקצוע ראשונית מבוצעת על פי העדפות אישיות, ורק לאחר מכן יש להשוותן לנתוני השוק מבחינת ביקוש, תנאי עבודה ושכר, וכן מבחינת תארים נדרשים על מנת לעבוד בתחום בין אם לימודי תעודה, תואר ראשון או שני.
  • מסלולי לימוד מתאימים – יש לסקור את המסלולים המוצעים על ידי המוסדות השונים מבחינת תוכנית הלימודים, סוג תעודה והתמחות מעשית. יש לציין כי בחלק מהמוסדות אותו המקצוע נקרא בשם מסלול שונה.
  • מעמד ותנאי לימוד - חשוב לבחון במספר מוסדות בעלי מסלול לימודים רלוונטי את תנאי הקבלה ואת היכולת לעמוד בהם. כמו כן, יש לבחון את עלות שכר הלימוד, מערכת שעות הלימוד וגם את מידת היוקרה והמוניטין של המוסד.

שיקולים נוספים בבחירת מוסד לימוד

מלבד הקריטריונים הבסיסיים, ישנם מרכיבם נוספים המשפיעים על בחירת מוסד לימוד:

  • מיקום גיאוגרפי - בין אם בקרבת מקום המגורים הנוכחי או במיקום רחוק וחדש. כמו כן, בחינת המיקום הגיאוגרפי של מקום הלימוד יכולה להיות מושפעת מאפשרויות פרנסה ומעלויות שכר דירה ומחייה.
  • סיוע כלכלי - במידת הצורך, יש לבחון את האפשרות של כל מוסד לספק סיוע כלכלי לתלמידיו, בין אם באמצעות הנחה בשכר הלימוד, מלגות, סיפוק תעסוקה או מגורים במעונות.
  • אווירת והתנאי לימוד ושיקולים חברתיים - האם מדובר במוסד המאופיין באווירה ביתית ונעימה או במקום יותר מנוכר וגדול? את הקריטריונים הללו ניתן לבדוק על ידי בחינת נתוני ופעילויות הקמפוס אשר מוצעות על ידי אגודת הסטודנטים וגופים אחרים. כמו כן, כדאי לשמוע חוות דעת על האווירה במקום מסטודנטים ותיקים, ומעבר לכך מומלץ לבקר במוסד עצמו ולחוש בעצמכם את האווירה במתקניו השונים כדוגמת הספרייה, הקפיטריה או המדשאות.

סיוע מקצועי

מלבד בחינה אישית של מקומות לימוד ניתן לפנות לקבלת ייעוץ מקצועי במוסדות עצמם. כמו כן, ניתן לפנות ליועץ מקצועי חיצוני בעל ידע רב ועדכני אודות מוסדות הלימוד השונים ברחבי הארץ.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup