מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

השלמת לימודים הוראה

לא מעטים מקרב בעלי התארים האקדמיים מעוניינים במשך חייהם לרכוש תואר בהוראה, ולהשתלב במערכת החינוך כמורים. לשם כך הם נדרשים לגשת ללימודי השלמה בהוראה, המוצעים על ידי מגוון רחב של מוסדות להשכלה גבוה בישראל.

כדאיות השלמת לימודי הוראה לאקדמאים

במדינת ישראל יש ביקוש רב עבור בעלי תעודת הוראה בקשת רחבה של מקצועות, ובמיוחד בכל הקשור למקצועות ריאליים. בנוסף, מדובר במקצוע שהינו בגדר שליחות ציבורית, בעל ערך מוסף וסיפוק רב, התורם לעיצוב פני דור העתיד. מעבר לכך, תואר אקדמי מזכה את העוסקים בתחום בתוספת נאה ומכובדת לשכרם.

תנאי הקבלה להשלמת לימודי הוראה

הקבלה להשלמת לימודי הוראה מסתמכת לרוב על הישגים אקדמיים של המועמד, העומדים לרוב על ממוצע ציונים מינימאלי שנע בין 75 ל- 85. בנוסף, לימודים אלו פתוחים גם בפני סטודנטים לתואר ראשון בשנת לימודיהם השלישית, וזאת בתנאי שישלימו את לימודי התואר במהלך שנת לימודי ההוראה הראשונה.

אודות לימוד השלמת הוראה

לימודי השלמת הוראה אורכים בין שנה לשנתיים ולרוב מוצעים במסגרת נוחה וגמישה הכוללת גם אפשרות ללימודי ערב. יחד עם זאת, יש לציין כי לרוב מדובר בתוכניות המותאמות אישית לכל סטודנט ומשתנות במרכיביהן ואף באורכן. תוכנית הלימודים עצמה כוללת קורסים עיוניים ומעשיים שונים ומורכבת מלימודי יסוד, חינוך והתמחות:

  • לימודי יסוד - כוללים בין היתר שיעורים בשפה העברית, וכן בתחומים כמו זהירות בדרכים ועזרה ראשונה.
  • לימודי חינוך - תכני לימוד אלו כוללים בין היתר דרכי ושיטות חינוך והוראה, הכרת גישות חינוך, פסיכולוגיה התפתחותית, פילוסופיה של החינוך, הכנת מערכי שיעור וכלים להעברת שיעורים.
  • התמחויות - כל סטודנט בוחר בתחומי הוראה בהתאם לרקע האקדמי והמקצועי שלו, בין אם בהוראת ספרות, מתמטיקה, פסיכולוגיה, היסטוריה או פיזיקה. בנוסף, כל סטודנט נדרש לבחור בהתמחות מסוימת כדוגמת הוראה בבית ספר יסודי או על יסודי, חינוך מיוחד או הוראת הגיל הרך.

התמחות מעשית

חשוב לדעת כי על מנת לקבל תעודת ורישיון הוראה מטעם משרד החינוך נדרשת תקופת התמחות מעשית. תקופה זו נוספת לתוכנית הלימודים כאשר המוסד האקדמי אחראי על ביצועה והתנהלותה.

אפשרויות תעסוקה

עם סיום הלימודים מקבלים הבוגרים תעודת הוראה של משרד החינוך. עם ההכשרה והתעודה הם יכולים להשתלב בכל שלב בחייהם בהוראה במסגרות חינוך שונות, פורמאליות ולא פורמאליות.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup