מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> תכנון לימודים לתואר ראשון >> תואר ראשון - כל המידע >> השלמת לימודים מהנדסאי למהנדס

השלמת לימודים מהנדסאי למהנדס

רבים מקרב בעלי תעודת ההנדסאי מבקשים לאחר לימודיהם או מספר שנות תעסוקה להשלים תואר כמהנדסים. זאת במטרה להתקדם ולהרחיב את אפשרויות התעסוקה שלהם, תנאיהם וגובה שכרם. לשם כך מוצעים כיום מגוון מסלולי השלמת לימודים מהנדסאי למהנדס.

ההבדל בין הנדסאי למהנדס

לימודי הנדסאי הינם לימודי תעודה בעוד שלימודי הנדסה הינם לימודים המעניקים תואר אקדמי החל מתואר ראשון ומעלה. בנוסף, משרות הנדסאי הינן על פי רוב פחות יוקרתיות ומתגמלות בשוק העבודה, ומי שרוצה לשפר את תנאי שכרו, לעבור למשרות יותר בכירות ומאתגרות ולהרחיב את תחומי סמכותו המקצועית, נדרש לתואר בהנדסה.

מסלולי לימוד ייעודים להנדסאים

חשוב לדעת כי לא מעט מוסדות המקיימים מסלולי לימוד הנדסה מכירים בתואר הנדסאי של מועמדים, ומציעים עבורם מסלולי השלמה ייעודיים. מדובר במסלולים בעלי תוכנית לימודים יותר קצרה וממוקדת, המוצעים לרוב בשעות ובלוחות זמנים גמישים המתאימים לקהל יעד בעל משפחה וקריירה. בדרך כלל לימודים אלו אורכים 2 עד כ-3 שנים, וזאת לעומת 4 עד 5 שנים של לימודי הנדסה רגילים. יחד עם זאת, יש לציין כי היקף לימודי ההשלמה משתנה בהתאם לדרישות של כל מוסד אקדמי, ובהתאם להכשרתו וניסיונו של כל מועמד.

למי מיועדים לימודי השלמה?

לימודי השלמה מהנדסאי למהנדס פתוחים עבור הנדסאים שיש בידיהם תארים אקדמיים רלוונטיים, כדוגמת בתחומי הנדסת תוכנה, חשמל ואלקטרוניקה, ומערכות מידע. יחד עם זאת, ישנם מקצועות הנדסאי שאין עבורם בארץ תואר מהנדס, כמו בתחומי תקשורת אינטראקטיבית או סאונד. במקרים אלו ניתן לבדוק אפשרות של לימודי הנדסה בתחומים הדומים בתכניהם.

תנאי קבלה ולימודים

במקרים רבים גם תנאי הקבלה ללימודי השלמה משתנים בין מוסדות אקדמיים. ואולם, קיימים מספר קריטריונים בסיסיים לקבלה אשר הוגדרו על ידי המועצה להשכלה גבוהה. קריטריונים אלו מחייבים כל מוסד לימוד אקדמי לאפשר השלמה לתואר מהנדס עבור הנדסאים, וכמו כן הנדסאים זכאים לעד 30 נקודות פטור בגין לימודיהם והכשרתם. מצד שני, פטורים אלו אינם כוללות קורסי יסוד וניתנים רק עבור קורסים הדומים בתכניהם ובהיקף שעות לימודיהם, אשר הציון שהתקבל עבורם גבוה מ- 80. לבסוף, יש לציין כי חלה על לימודי ההנדסאי התיישנות בת 5 שנים.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup