מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

איך מחליטים איפה ללמוד?

אחרי שהחלטתם מה אתם רוצים ללמוד, הגיע זמנה של השאלה הבאה: איפה ללמוד תואר ראשון? כיום בישראל פועלות לא מעט אוניברסיטאות ומכללות, ולצדם בתי ספר פרטיים והכשרות למיניהם. לכן, ברגע שבחרתם במה לעסוק ומכאן מה ללמוד, תוכלו לבחור אחד מבין המוסדות ללימודי תואר ראשון. 

בשנים האחרונות נפתחים עוד ועוד מוסדות לימוד המעניקים לבוגריהן תואר ראשון. עד לפני כמה שנים, אקדמאי, בעל תואר ראשון לפחות, היה מי בוגר אחת האוניברסיטאות או טכניון. לעומת זאת, היום אפשר ללמוד תואר ראשון בכ-84 מוסדות אקדמיים. לאן שלא תפנו, איפה שלא תלכו תמצאו מוסד לימודים כזה או אחר. אז כאשר צריך להחליט איפה ללמוד, חשוב להיות מודע לעובדה זאת ולהבדלים בין מוסדות הלימוד השונים.

לצד האוניברסיטאות פועלות מכללות אזוריות, מכללות פרטיות ושלוחות של אוניברסיטאות מחו"ל המעניקות תואר ראשון. כמו כן, מוסדות לימוד שהכשירו פעם לעבודה מקצועית מעניקים גם הם תואר ראשון לתלמידיהם. 

כפי שאין לבחור כלאחר יד את מסלול הלימודים, כך גם הבחירה במוסד לימודים שבו תשהו כשלוש ארבע שנים צריכה להיות אחרי חשיבה ממושכת. זאת, משום שהבחירה במוסד הלימודים שבו תלמדו תשפיע עליכם בכל מיני דרכים: ראשית, היא תשפיע על הידע שתרכשו ואיכותו; שנית על הזמן והמאמץ שתצטרכו להשקיע בלימודים לאורך כל התואר; שלישית על סכומי הכסף שתידרשו להשקיע בזמן הלימודים – שכר לימוד והוצאות מחיה. ורביעית, אולי ההשפעה החשובה ביותר –יכולה להיות לבחירה זו השפעה גדולה על הקריירה העתידית שלכם. מסיבות אלה ורבות אחרות חשוב שתשקיעו מחשבה מרובה לפני שתחליטו איפה ללמוד תואר ראשון.

לכל אחד יש דברים חשובים אחרים כשהוא בוחר איפה ללמוד תואר ראשון. אנחנו יכולים להצביע על שלוש שאלות שאתם יכולים לשאול את עצמם לפני הבחירה במוסד לימודים כזה או אחר:

  • קירבה פיזית למוסד הלימודים מבית ההורים: היכן אתם רוצים לגור? האם אתם רוצים (ויכולים) להמשיך לחיות אצל ההורים או אתם מעדיפים לעבור למקום חדש? האם אתם רוצים "לשנות אווירה" ולצאת מהבית, על כל הכרוך בכך? איך תממנו את החיים מחוץ לבית? 

  • עד כמה מוסד הלימודים הוא יוקרתי והאם דרישות קבלה גבוהות במיוחד: האם חשוב לכם ללמוד במקום "נחשב" יחסית ולהשקיע בקבלה אל הלימודים ובלימודים עצמם? או שאתם מעדיפים ללמוד "בניחותא" ולשלב יותר חיי חברה ופחות ללמוד?

  • חיי חברה: האם חשוב לכם חיי לילה תוססים או שאתם במילא טיפוס של בית ולא תצאו גם אם יש מסיבות סטודנטיאליות בחוץ? בררו מראש ודעו אם אתם נרשמים למוסדות לימודים הנודעים בחיי החברה שלהם, או שדווקא נודעים בשיממונם...

שלוש השאלות האלה הן רק דוגמאות למה שיכול לעניין אתכם לפני שאתם מחליטים לאיזה מוסד לימודים להרשם לתואר ראשון אל תהססו לשאול חברים קרובים ורחוקים שכבר לומדים במקום כזה או אחר, שמעו כמה שיותר על מסלול תואר ראשון שאתם רוצים ללמוד בו, בקרו בימים פתוחים שעורכים כל מוסדות הלימוד, והחליטו על פי כל אלה לאן להירשם ללימודי תואר ראשון.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup