מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

הכוונה מקצועית

אם גם אתם מתחבטים עם עצמכם ופשוט לא מצליחים להגיע למסקנה איפה ללמוד ומה ללמוד, אולי כל הסביבה "יושבת" עליכם ואתם פשוט לא מצליחים להבחין בין השאיפות שלכם לבין דרישות הסביבה, ובמיוחד ההורים? במקרים כאלה חשוב לדעת על קיומם של אנשי מקצוע שיכולים לתת לכם רעיונות וכיוונים חדשים, שאולי יובילו אתכם אל תואר ראשון התפור למידותיכם. ייעוץ תעסוקתי והכוונה מקצועית יכולים להיות דרך לא רעה להתבונן על עצמכם ועל יכולותיכם מזווית שאולי לא הכרתם, וגם אם לא תבחרו במה שיכווינו אתכם, לפחות נפתחה בפניכם עוד דלת...

בדרך כלל, מכוני הייעוץ השונים עורכים ימים מרוכזים, שבמהלכם תצטרכו להבחן במספר מבחנים ולבסוף תיפגשו עם פסיכולוג המתמחה בתחום של הכוונה מקצועית. הכוונה מקצועית במכונים אורכת בדרך כלל על כמה ימים, ובסוף התהליך הפסיכולוג מנתח את כלל הנתונים שבידיו (מהריאיון ומהמבחנים שעברתם) וממליץ לכם על המקצוע שלדעתו יתאים לכם ביותר.

ייעוץ תעסוקתי אפשר לעבור גם דרך האינטרנט, שבו תוכלו למצוא שלל מידע על מקצועות ותחומי ידע שונים. באתרים מסויימים תוכלו אף למצוא הכוונה תעסוקתית הכוללת מבדקים ממוחשבים, דומים לאלה של מכוני היעוץ, שיבדקו מהו התחום שאליו אתם מתאימים יותר מכול. מן הסתם, חסר כאן החלק האישי יותר שכן לא נפגשים עם איש מקצוע במהלך הייעוץ, אך למרות זאת המבדקים אמורים לתת מענה לשאלת השאלות – מה ללמוד ובמה מתאים לי לעבוד?

חשוב לזכור שבסופו של דבר אתם מחליטים מה ללמוד ואיפה, ואילו המבדקים השונים יכולים אמנם לתת לכם כיווני מחשבה לקראת התואר הראשון–שבהחלט רצויים בשלב זה – אך בשום אופן אינם מחייבים.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup