מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

לימודי מדע המדינה

אם אתם מתעניינים בפוליטיקה, ביחסים בינלאומיים ובכל מה שקשור לתורת הממשל, כנראה שתואר ראשון במדע המדינה ויחסים בינלאומיים הוא התואר המתאים ביותר עבורכם. במהלך הלימודים לתואר במדע המדינה תוכלו לקבל תשתית להבנה והתמודדות עם מכלול התופעות בפוליטיקה המקומית והעולמית, וכך להבין טוב יותר מה קורה היום בעולם.

לימודים לקראת תואר ראשון במדע המדינה ויחסים בין לאומיים עוסקים הן בפרקטיקה והן בתיאוריה: בתואר תלמדו על הביטוי המעשי של תופעות פוליטיות כמו גם על התיאוריה של הפוליטיקה. מטרת הלימודים למדע המדינה בתואר הראשון היא הקניית ידע והבנה של פוליטיקה, מדינה וממשל בארץ ובעולם. במסגרת לימודי התואר מנתחים התנהגות פוליטית על רקע פילוסופיה מדינית ומדיניות ציבורית.
 
הלימודים לקראת תואר ראשון במדע המדינה ויחסים בין לאומיים עוסקים במדינה, המוסדות שהיא מפעילה והכוחות הפועלים בתוכה. לימודי מדע המדינה עוסקים גם ביחסים בין מדינות העולם, התהליכים הפוליטיים העומדים מאחוריהם והדרכים שעל פיהן נקבעת המדיניות הציבורית.
 
אפשר לחלק ל-4 תחומים את הנושאים שבהם תעסקו אם תבחרו בלימודי תואר ראשון במדע המדינה:
  • ממשל: מחקר שמשווה בין מוסדות ותהליכים פוליטיים, מנתח מערכות פוליטיות באזורי העולם שונים כמו גם התנהגות פוליטית לסוגיה (מחאה והצבעה למשל), מפלגות פוליטיות, קבוצות אינטרס הפועלות בעולם בכלל ובפוליטיקה הישראלית בפרט.
  • מנהל ומדיניות ציבורית: הנושאים שבהם עוסקים בתואר זה הם מנהל ציבורי, ביורוקרטיה, ניהול משאבי אנוש ופוליטיקה. במהלך התואר תלמדו כיצד קובעים מדיניות ציבורית, מהם ההיבטים השונים של הכלכלה הפוליטית, מבנה מערכת המינהל בישראל, התנהגות ארגונית וביקורת ציבורית.
  • מחשבה מדינית: לימודים תיאורטיים יותר, שעוסקים ביסודות הפילוסופיה הפוליטית, הקשר בין מוסר ופוליטיקה, תיאוריה דמוקרטית, היסטוריה אינטלקטואלית, מחשבה פוליטית יהודית וישראלית. 
  • יחסים בינלאומיים ואסטרטגיה:  לימודים אלה עוסקים בעיצוב מדיניות חוץ של מדינות, וחוקרים נושאים בתחומי מערכות בינלאומיות, בטחון לאומי ואסטרטגיה, היסטוריה בינלאומית, מלחמה ושלום וכן במשא ומתן ובדיפלומטיה.

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup