מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

לימודי פסיכולוגיה

אם אתם אוהבים להקשיב או לנסות להבין מה עובר על האנשים שסביבכם או מדוע האנושות מתנהגת כפי שהיא מתנהגת, סביר להניח שחשבתם כבר על תואר ראשון בפסיכולוגיה. תואר ראשון בפסיכולוגיה עוסק בהבנת התנהגות בני אדם ובעלי חיים כמו גם בהבנת נפש האדם. 

אם השאיפה שלכם היא להיות פסיכולוגים כדאי שתדעו, שתואר ראשון בפסיכולוגיה הוא רק שלב אחד בדרך למקצוע יוקרתי זה. כדי להיות פסיכולוגים עליכם לעבור בחינות לאחר התואר הראשון ולהתקבל לתואר שני בפסיכולוגיה קלינית (ועל כך בהמשך). מכיוון שפסיכולוגיה הוא מקצוע מבוקש, האוניברסיטאות קובעות סף קבלה לתואר גבוה יחסית, כך שתצטרכו להשקיע בלימודי פסיכומטרי ואולי אפילו לשפר בגרויות...
 
במהלך התואר הראשון בפסיכולוגיה תלמדו ידע בסיסי במחקר ובתיאוריה של התחום. תואר ראשון בפסיכולוגיה מבהיר לתלמידיו מהן שאלות היסוד שעומדות ביסוד הפסיכולוגיה, הכלים המדעיים שבהם היא משתמשת והמושגים הבסיסיים בה. תואר ראשון בפסיכולוגיה מעניק לתלמידים התנסות בסיסית מחקרית וטיפולית.
 
בוגרי תואר ראשון בפסיכולוגיה לא יכולים לעבוד בתחום בתור יועצים או פסיכולוגים, אפשרות זו ניתנת רק לבעלי תואר שני ומעלה. סיום תואר ראשון בפסיכולוגיה במסלול חד חוגי בציונים גבוהים יאפשר קבלה נוחה יותר לתואר שני בתחום ועיסוק במקצוע. 
 
תחומי התעסוקה של תואר שני בפסיכולוגיה מגוונים:
  • פסיכולוגיה קלינית - זהו תחום הפסיכולוגיה המפורסם ביותר. פסיכולוג קליני מאבחן ונותן טיפול וסיוע לסובלים מקשיים פסיכולוגיים, מבעיות התנהגותיות וממצוקות. הפסיכולוג עוזר בין השאר למכורים לסמים, לבני זוג בקונפליקט ולאנשים הרוצים לפתור סוגיות בחייהם
  • פסיכולוגיה חינוכית - פסיכולוג חינוכי עובד בדרך כלל במערכת החינוך, ומסייע לתלמידים המתקשים בסביבתם וחוויים קשיי הסתגלות רגשית התנהגותית. פסיכולוגיה חינוכית אינה עוסקת בסיוע לתלמידים בלבד, ומלווה גם את הוריהם של הילדים.
  • פסיכולוגיה ארגונית תעסוקתית - פסיכולוג ארגוני מייעץ לארגונים וחברות על מנת לשפר את.יחסי האנוש שבהם ולהובילם קדימה.
  • פסיכולוגיה התפתחותית - פסיכולוג התפתחותי עוסק בהבנת האתגרים שעומדים בפני האדם לאורך שנות חייו, הקשר בינו לבין הסביבה, הבנת מעמיקה של שנות הילדות והקשר בין האדם לבין הציוד והמכשור הסובב אותו ועוד.
  • פסיכולוגיה שיקומית - פסיכולוג שיקומי עוסק באבחון וטיפול באנשים בעלי נכויות ומגבלות שונות. אלה יכולות להיות נכויות גופניות, שכליות, נפשיות, חברתיות, ועוד.

לעוד פרטים על לימודים במרכז ולימודי פסיכולוגיה, ועל תנאי הסף לקבלה לחוגים השונים במוסדות השונים להשכלה גבוהה ניתן למצוא באזור המידע הכללי על התואר הראשון

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup