מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

לימודי רפואה

למרות המחסור האדיר ברופאים במערכת הבריאות בישראל, לא קל להתקבל ללימודי רפואה. זאת, משום שמספר המקומות בכל פקולטה לרפואה מוגבל למדי, וכדי לסנן את אינספור המועמדים, סף הקבלה של האוניברסיטאות גבוה למדי וכולל, מעבר לציון פסיכומטרי וממוצע בגרות, גם מבחנים אישיים. מסיבה זו, רבים לא מצליחים להתקבל ואף עוברים ללמוד רפואה בחו"ל. כמות הסטודנטים הבוחרים לטוס לעבר לימודי רפואה בהונגריה, איטליה ועוד דוגמאות רבות ברחבי אירופה גדלה בכל שנה, אך בכדי להתקבל ללימודי רפואה בארץ יש צורף בציון גבוה במיוחד בפסיכומטרי.

באופן עקרוני, הפקולטה לרפואה מעמידה את הרף הגבוה ביותר באוניברסיטה. בניגוד למקצועות אחרים, כדי להתקבל ללימודי רפואה צריך לעבור גם מבחנים אישיותיים ואישיים, בהתאם לכל אוניברסיטה. מכיוון שאין מכללות המכשירות רופאים, ההיצע נמוך מאוד - רק כ-400 איש מתקבלים בכל שנה ללימודי רפואה.
 
במהלך לימודי רפואה, הסטודנטים מקבלים את הכלים והידע שנדרשים למקצוע התובעני הזה המשלב הכל מכל וכול – מצד אחד עבודה עם אנשים, ומצד אחר הבנה מעמיקה של מדעי החיים והרפואה ויכולת לעבוד מסביב לשעון. אין ספק כי אם חלומכם ללמוד רפואה בארץ, תצטרכו להשקיע ולקבל ציון פסיכומטרי גבוה במיוחד, ולדאוג שציוני הבגרויות שלכם גבוהים מספיק.
 
בניגוד לתארים אחרים שבהם דנו כאן, לימודי רפואה אינם לימודים לתואר ראשון. לימודי רפואה אורכים שבע שנים, ולאחריהם עוד יש לעבור התמחויות בתחומי רפואה שונים, מבחני שלב ועוד. מגוון ההתמחויות האפשרויות הוא רחב וממשיך להתרחב עם השנים. ההתמחות יכולה לנוע מתחום כללי כמו רפואת ילדים או רפואה פנימית ועד לתחומים מאוד ספציפיים. היום, עם מגמת ההתמקצעות בתחום הרפואה, רופא יכול להיות מומחה לתחום מסוים וגם בתוכו להתמקצע במערכת מסוימת בגוף, למשל להתמחות באורטופדיה ולהפוך להיות מומחה אורטופד כף רגל. מבחר ההתמחויות הוא גדול, אבל את הבחירה הזאת תעשו רק לקראת סוף הלימודים.

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup