מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות

השלמת בגרות

לפעמים נדמה שכולם במרדף אחרי השלמת בגרויות, אבל מהי בעצם בגרות ולמה היא משמשת?

תעודת בגרות היא תעודה ישראלית, הניתנת על ידי משרד החינוך לתלמידים שעברו בציון מספק את מבחני הבגרות. מבחני הבגרות הם מבחנים השוואתיים הנערכים על ידי משרד החינוך ולעיתים על ידי בית הספר שבו למד התלמיד. תעודת הבגרות הישראלית הכרחית בישראל ללימודים אקדמיים (לימודי תואר ראשון). למי שלא השלים את המבחנים בכל מקצועות הבגרות, יש אפשרות לקבל את התעודה על ידי השלמת בגרויות. 

בארץ, מי שרוצה להתקבל ללימודי תואר ראשון צריך להציג את תעודת הבגרות שלו וציון פסיכומטרי. למסלולים מיוחדים נדרשים גם מבחני מיון אחרים (ראיונות למשל, ללימודי רפואה). ברוב המקרים, הקבלה לתואר ראשון תיקבע על ידי ועדת קבלה, שתשקלל בין תוצאות מבחני הפסיכומטרי והבגרויות. ותקבע סף קבלה של שני המדדים האלה. כלומר, ככל שיש לכם ציוני בגרות גבוהים יותר כך הציון שתקבלו בפסיכומטרי יכול להיות נמוך יותר, ולהיפך. 

השלמת בגרויות

השלמת בגרות היא צעד חשוב בדרך לאקדמיה. כולם יודעים שבגרות היא המפתח לכל מוסד להשכלה גבוהה. לא משנה אם מדובר במכללה או באוניברסיטה – כולן ידרשו שני דברים: ממוצע בגרות ופסיכומטרי. מובן שסף הקבלה משתנה בהתאם לתואר, אך ברור כי ללא תעודת בגרות לא תוכלו אפילו לחשוב על תואר אקדמי. בדיוק מסיבה זו, השלמת בגרות חשובה במיוחד.

הבעיה, שלעיתים רבות גם אנשים אינטלגנטיים מגלים לפתע שהם לא זכאים לתעודת בגרות. יכול להיות שהחסירו בגרות במקצוע חובה מפני שפחדו ממנה במיוחד, סך יחידות הלימוד לא מספיק או שהם פשוט לא חשבו על העתיד. אי זכאות לתעודת בגרות יכול להשפיע עמוקות על החיים המקצועיים של כל אחד מאיתנו, ולמרות שאתם בטוחים שלא תצליחו לעבור את הבגרות במתמטיקה \ אנגלית \ ספרות - השד נראה הרבה יותר נורא ממה שהוא באמת. 

השלמת בגרויות עושים עם לחמן

עד כמה שזה נשמע מפחיד, השלמת בגרות יכולה לשנות את חייכם ולהוביל אתכם למסלול הלימודים שאתם מתעניינים בו. יכול להיות שהתיכון היה תקופה לא טובה שלכם, נוצר בכם פחד עצום ממקצוע מסויים, או דווקא להפך – התיכון הייתה תקופה טובה מאוד מבחינה חברתית אך השפיעה על לימודיכם וגרמה לכך שסיימתם תיכון בלי בגרות. השלמת בגרות במקרים כאלה חשובה מאוד גם לבטחון העצמי וגם לעתיד המקצועי שלכם. אל תתנו למשקעי העבר לחבל לכם בעתיד - המורים של לחמן יעזרו לכם ויחד עמם השלמת בגרות, לא חשוב באיזה מקצוע, לא תהיה נוראית כל כך. תכנית לימודים מסודרת ומורה קשוב ישנו את דרך הלמידה שלכם ויוכיחו שגם אם לא הצלחתם בבגרות מסויימת בעבר, אין כל סיבה שלא תצליחו בה בעתיד.

במוסדות להשכלה גבוהה נקבע סף מינימום של ציוני בגרות, כלומר, גם ציון פסיכומטרי גבוה מאוד לא בא במקום תעודת בגרות מלאה או ממוצע בגרויות קביל. חוגים ספציפיים (מסלולי הנדסה למשל) קובעים גם ציון סף במקצועות ריאליים מסויימים בתעודת הבגרות.

בגרות בלחמן

באתר לחמן יש את כל המידע שאתם צריכים לדעת על הבגרות. היכנסו לדף בגרות-מידע כללי ותקבלו תשובות על כל השאלות:


לחמן הוא בית הספר הגדול והטוב בישראל להכנה לבגרות. בין אם אתם מעוניינים בבגרות מלאה או בהשלמת בגרויות מסוימות, לחמן מאמנים אתכם להצלחה! השאירו פרטים בטופס משמאל, או התקשרו לטלפון 2055* ונחזור אליכם עם כל הפרטים.

 רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup