מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> ייעוץ והכוונה >> תואר ראשון - מידע כללי

תואר ראשון - מידע כללי

עד לא מזמן, הדרישה לתואר ראשון לא הייתה נפוצה כל כך, וגם אחוז האקדמאים (בעלי תואר ראשון לפחות) בארץ היה נמוך הרבה יותר. בשנים האחרונות חל מהפך, והמועצה להשכלה גבוהה החלה לאשר גם למכללות להעניק תואר ראשון לבוגריהן. תואר ראשון נפוץ היום מאוד, וכמעט לכל משרה שתפנו אליה תידרשו להציג לפחות תואר ראשון. שימו לב - לא כל תואר ראשון קשור למקצוע מסוים, ובאוניברסיטאות במיוחד אפשר ללמוד לא מעט תארים ש"אין מה לעשות איתם" מבחינה מקצועית. אם אתם מחליטים ללכת בכיוון זה, כדאי שתהיו מודעים לכך. מלבד זאת, בדרך כלל, הלימודים לתואר ראשון מספקים רקע כללי שיוכל לשמש אתכם להמשך לימודים לתואר שני ולתואר שלישי אבל לא תרכשו במסגרתם ניסיון מקצועי.

כדי להתקבל ללימודי תואר ראשון, תצטרכו תעודת בגרות מלאה כמו גם ציון פסיכומטרי. רוב מוסדות הלימוד דורשים לפחות 12 שנות לימוד. אם כרגע אינכם עומדים בתנאי הקבלה – אל ייאוש! תמיד תוכלו להשלים בגרות או לשפר מקצוע אחד או שניים בתעודת הבגרות ולהירשם לקורס פסיכומטרי בלחמן. בניגוד לאוניברסיטאות אחרות, האוניברסיטה הפתוחה לא דורשת תנאי קבלה מהסטודנטים שנרשמים אליה, אבל קחו בחשבון כי אופי הלימודים בה (הרבה פעמים לבד בבית..) אינו מתאים לכל אחד. 

8 אוניברסיטאות ומעל ל-50 מכללות בכל רחבי הארץ יכולות להעניק היום תואר ראשון לתלמידיהן. אך לפני שאתם הולכים על מסלול מסויים (במיוחד במכללות) בדקו אם המסלול הוכר כבר במועצה להשכלה גבוהה. לפעמים תהליך ההכרה לוקח המון זמן ואף שנים. בירור מוקדם יכול למנוע מצב שבו תגלו לאחר שסיימתם תואר ראשון (לדעתכם) שהתעודה שבידכם אינה מוכרת. מסיבה זו חשוב ביותר לוודא עוד לפני ההרשמה כי המועצה להשכלה גבוהה מכירה במסלול הלימודים שאליו נרשמתם.

אם הלימודים לקראת תואר ראשון עוברים ללא הפתעות מיוחדות, משך הלימודים לא אמור לעלות על 3 או 4 שנים. בדרך כלל, לימודי תואר ראשון במדעי הטבע, הרוח והחברה אורכים שלוש שנים, ואילו תואר ראשון במקצועות ההנדסה אורכים ארבע שנים. במקצועות מסוימים תידרשו לאחר שנות הלימוד התיאורטיות התמחות של שנה או שנתיים כדי שתוכלו להתחיל לעבוד במקצוע (עורכי דין ורואי חשבון, למשל).

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup