מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> טיפים מתלמידי בגרות >> הטיפ של אוהד - למידה לבגרויות

הטיפ של אוהד - למידה לבגרויות

תקופת הבגרויות יכולה להיות מלחיצה ומאתגרת. מצד אחד, אתם אוטוטו מסיימים את התיכון, זה מרגש, ואתם בטח לא יכולים לחכות שזה יקרה כבר. מצד שני, בחינות הבגרות הן אחד הדברים הכי חשובים לעתיד שלכם ואי אפשר להתייחס אליהן כמשהו חסר משמעות. כדי לעבור את הבגרויות בקלות יחסית, אתן לכם כמה עצות שעזרו לי בלימודיי לבגרות. מי יודע, אולי תפיקו מהן משהו גם אתם.

למידה לבגרות בקבוצות

למידה בקבוצות יכולה לחולל פלאים באפקטיביות התהליך ובמידת המוכנות שאתה תגיעו לבחינה. הנכם עומדים לסיים 12 שנות לימוד ואתם וודאי יודעים כבר מהי שיטת הלימוד הטובה ביותר עבורכם. אך גם למי שנהגו ללמוד עד עתה לבדם, אנצל במה זו כדי להמליץ לכם לנסות ללמוד עם חברים (אפילו רק עם אדם אחד נוסף). היתרונות כאן הם רבים: יש  פחות הסחות דעת, אתם עוזרים ומחזיקים אחד את השני, עוברים את הזמן המלחיץ עם עוד מישהו, וגם הידע וההבנה המשותפים בדרך כלל יהיו גדולים יותר מאלה של אדם אחד.

עוד דבר שכדאי לדעת הוא שסיכום אחד לא תמיד יספיק, לכן אל תלמדו רק מסיכום אחד, גם אם סיכמתם את החומר במשך כל השנה, גם אם אתם סומכים על עצמכם. תמיד יש סיכוי שפספסתם משהו שהמורה אמר. יכול להיות גם שחבר אחר סיכם את הדברים בצורה ברורה וטובה יותר. לכל הפחות, אמליץ לכם להשוות את הסיכום שיש לכם עם אחד אחר, רק כדי לוודא שיש בידיכם את כל החומר והוא מסודר בצורה שקל ללמוד ממנה.

ניצול זמן הלמידה

אל תדחו הכל לרגע האחרון. אם יש לכם זמן, ובחינות הבגרות לא צפופות, השתדלו לפרוש את תהליך הלמידה על פני כמה ימים. תוכלו גם לתכנן לעצמכם את תהליך הלמידה לבחינה מראש, ולקבוע איזה חלק מהחומר ללמוד באיזה יום. אני לא צריך לספר לכם שההתחלה תמיד הכי קשה. כשנתקלים בחומר בפעם הראשונה מאז סיום הלימודים לוקח זמן עד שמתחילים לזרום אתו. לכן, כדאי להקצות יום אחד להתאפסות ראשונית על החומר, לעבור עליו ברפרוף, וכך תוכלו לצלול אליו יותר בקלות בימי הלמידה הבאים.  

בלילה שלפני המבחן השתדלו לישון טוב. נכון שלפעמים ההתרגשות והלחץ לא יתנו לכם להירדם בקלות אבל נסו בכל זאת. אם יש לכם מבחן בגרות בשעת צהריים, אתם יכולים לישון עד יותר מאוחר או לנצל את שעות הבוקר לחזרה אחרונה על החומר. בכל מקרה, רוב הסיכויים שהאדרנלין שתחושו במהלך הבחינה ישמור אתכם ערניים. 

ביום הבחינה, צאו מהבית מספיק זמן מראש. אחד הדברים הכי גרועים שיכולים לקרות לכם ביום של בחינת בגרות הוא שתאחרו לבחינה. אתם בוודאי יודעים כמה זמן לוקח לכם להגיע מהבית אל בית הספר. בכל זאת, קחו טווח ביטחון גדול יותר. מי יודע אם תתעכבו בדרך. עדיף להגיע אפילו שעה לפני תחילת הבגרות ולהירגע מהדרך, מאשר לרוץ, להגיע מזיעים ומתנשפים, ולבזבז זמן בחינה יקר על התאפסות והתארגנות לבחינה.

זהו השלב האחרון, אך הוא מכריע. עיברו אותו כמו שצריך, כדי שתוכלו להתקדם אחר כך ולהמשיך בכיוון שתבחרו לעצמכם ללא עיכובים מיותרים. 

הטיפים שלי להצלחה בבגרויות

 
  • סיכום אחד לא תמיד יספיק, קחו סיכומים מחברים.
  • לימדו בקבוצות – יכול מאוד להיות שתשפרו כך את הציונים.
  • תכננו את תהליך הלמידה מראש, על פני כמה ימים.
  • העניקו לעצמכם שנת לילה טובה לפני מבחן הבגרות.
  • עדיף להקדים בהרבה מאשר לאחר בקצת – צאו מהבית בזמן.

 

!בהצלחה

.אוהד
 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup