מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> טיפים מתלמידי בגרות >> הטיפ של חיים - לעבור את הבגרויות בשלום

הטיפ של חיים - לעבור את הבגרויות בשלום

תקופת הלמידה למבחני הבגרות יכולה להיות קשה ומייגעת, אך כמו שכולם אומרים "הכל בראש", וזה באמת נכון! האני מאמין שלי ללמידה לקראת מבחני הבגרות הוא ללמוד הכי טוב שאפשר, לעשות את המקסימום בשביל להגיע לתוצאות הטובות ביותר, ולהשתדל להפוך את התקופה לנסבלת ככל שניתן. בתקופה של למידה למבחנים מתגבשות טכניקות וטקטיקות שונות ללמידה יעילה ומהירה ככל שאפשר בכדי למקסם תוצאות בזמן הקצר ביותר. כמובן שהטיפים שלי סובייקטיביים, אבל גם אם טיפ או שניים שלי יכולים לעזור לכם בלימוד לבגרות, אז הרווחתם.

הרחקת הסחות דעת

לכל אדם יש את הבעיה שלו בלמידה לקראת מבחן בגרות. הבעיה הגדולה שלי הינה להגיע לרמת ריכוז מקסימאלית, להיכנס ל"שוונג" וללמוד ברצינות כמה שעות ללא הפסקה. כולנו מכירים את הקשיים שיש ברקע: טלוויזיה, רדיו וטלפון. את הכול אני מכבה ומרחיק ככל הניתן מהחדר, בהבנה שאם הם יהיו נגישים הם ישבשו לי את הריכוז ולא יתנו לי להתמקד בחומר הנלמד ברצינות הרצויה.

אחרי שהרטטנו את הפלאפונים וכיבינו מקלטים צריך לוחות זמנים, אחרת כמות החומר הגדולה תלחיץ אותנו ולא נצליח להתמקד בדברים החשובים. לכן לפני הכל אסכם את הנושאים השונים במקצוע מסוים, אחלק את החומר לכמויות עמודים וחשיבות מבחינת אחוזים בבחינה וכך אוכל לגבש לי לוח זמנים ריאלי. אם יש לי שלושה ימים ללמוד למבחן ביום הראשון אשתדל לעבור על 80 אחוז מהחומר לפחות. אתחיל בנושאים הקשים – שלרוב מהווים אחוז גבוה בבחינה עצמה. רק כשאסיים לעבור על כל החומר של נושא מסוים אמשיך לנושא הבא, כך אשתדל לא להתפזר ולערבב כמה נושאים באותו זמן.

הדרך הכי טובה שלי לזכור את החומר הוא לתמצת אותו לכדי סיכום. מבחינתי, קריאה בלבד של החומר הלימודי לא מהווה למידה מספקת בכדי לזכור אותו בעל פה ולכן הלמידה הראשונה שלי, שהוכחה כבר בעבר כיעילה, הינה סיכום החומר בכתב על הדף. אחרי הקריאה הראשונית של החומר אני מסכם בתמציתיות, לרוב ביחס אחד לשלוש, כלומר עמוד אחד מהחומר מתומצת לכשליש עמוד וכן הלאה. את הסיכום שהכנתי אתמצת בקצרה יום לפני המבחן וכך החומר יחדור לי לראש בצורה יעילה ומהירה. יש לשים דגש לא לפספס נקודות חשובות ולהדגיש במרקר את הנושאים החשובים יותר, משפטים ממורקרים יעלו בזיכרון ביתר קלות.

בגרויות משנים קודמות

למידה ממבחני בגרות של שנים קודמות הינה דרך מצוינת לבחון איזה מהנושאים באמת חשובים ובאיזה להתמקד יותר. כמו כן, זוהי עוד דרך יעילה לבחון את עצמי ולוודא שהידע חלחל והתשובות קופצות לנו בראש. לא מספיק לעבור על מבחן בגרות אחד, רצוי להשיג כשלושה מבחנים משנים קודמות, בעדיפות מהשנים האחרונות. ניתן למצוא מבחני בגרות ותשובות בלחמן בגרויות ולהיעזר בטיפים שמתעדכנים כל הזמן.

לסיכום, בכדי להגיע לתוצאות הטובות ביותר בבגרויות, יש להפיק את המרב מתקופת הלימודים, כמו גם לנצל את הזמן ולהיות ממוקדים ככל שניתן. לנטרל הסחות דעת שיכולים להפריע בלמידה, ולארגן את הנושאים לפי סדר הגיוני ברלוונטיות למיקוד שניתן לקראת הבחינה.

הטיפים שלי להצלחה בבגרויות

 
  • לנטרל הסחות דעת – בלי פלאפון, טלוויזיה ורדיו!
  • לתמצת את החומר לסיכום ביחס של אחד לשלוש ולמרקר נושאים חשובים
  • להיעזר במבחני בגרות של שנים קודמות
  • להיות ממוקדי מטרה
  • לא להילחץ!

בהצלחה!

חיים.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup