מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> טיפים מתלמידי בגרות >> הטיפ של עומר - תרגול חומר לבגרות

הטיפ של עומר - תרגול חומר לבגרות

אז אתם חושבים לגשת למבחן בגרות אבל חוששים מהמבחן. אין ממה לפחד, צריך רק למצוא הרגלי למידה נכונים ומתאימים שבעזרתם תוכלו להרגיש בטוחים ומוכנים לכל מבחן שבדרך.  הרגלים שאימצתי לי בתקופת המבחנים שלי עזרו לי לעבור אותם בקלות. אני מקווה שאולי אוכל לעזור גם לכם.

תחילה יש לשמור על מחברת מסודרת. גם אם אתם לא מהתלמידים שרושמים כל מילה שאומר המורה, המחברת היא אחד הכלים הטובים ביותר לחזור ולתרגל ממנה. חשוב שיהיו לכם את ההסברים הדרושים כיצד לפתור תרגיל או נקודות חשובות שהדגישו בכיתה. השלימו חומר חסר מחברים או בררו אצל המורה. אתם תופתעו לגלות כמה מחברת מסודרת עוזרת לפני מבחן.

תרגול עושה את ההבדל

אל תפסיקו לתרגל. ככל שמתרגלים יותר כך החומר נקלט בצורה יותר טובה וברורה. שאלות שיש לכם יכולות להתגלות ולקבל מענה מהיר. הכי חשוב: לפני המבחן עצמו אתם חייבים כבר להכיר את כל החומר. הלמידה לקראתו היא רק חזרה, כך שלא תגיעו לימים שלפני המבחן בניסיון ללמוד את כל החומר מהתחלה. זו כבר משימה בלתי אפשרית.

דאגו לחלק את הזמן נכון. ככל שתגיעו לימים שלפני המבחן אחרי שתרגלתם והבנתם את כל החומר, החזרה האחרונה תהיה קלה יותר. למידה מטורפת בימים שלפני המבחן בעיקר מלחיצה ולא יעילה ודברים פשוט לא נקלטים. הימים האחרונים טובים בעיקר לחזרות, אז אל תשאירו הכול ליום האחרון.

דרך טובה לבדוק את הרמה שלכם היא לבחון את עצמכם. בקשו מהורים, אחים או חברים שישאלו אתכם שאלות מחומר שכבר למדתם לבדוק שהחומר נקלט או שאולי יש צורך בתרגול נוסף. שיטה זו מועילה גם להוריד את הלחץ של המבחן ולצבור ביטחון,

יום לפני המבחן, יש אלה שממליצים לא ללמוד ויש את אלה שאומרים שכדאי ללמוד. אני ממליץ לחשוב ולעשות מה שהכי טוב לנו. כל אחד מכיר את עצמו ויודע כמה הוא מוכן ואם עוד קצת תרגול יכול לעזור אפילו לביטחון וההרגשה אז למה לא. לי עזר שילוב של שתי הגישות. עשיתי חזרה קטנה עם עצמי רק כדי לרענן את החומר ובשאר היום נחתי לקראת המבחן.

הטיפים שלי להצלחה בבגרויות

 
  • מחברת מסודרת עושה את ההבדל.
  • לתרגל, לתרגל ועוד קצת לתרגל.
  • לא להשאיר הכול לסוף.
  • בחנו את עצמכם.
  • יום לפני המבחן, קצת לחזור והרבה לנוח.

 

 בהצלחה!

  עומר.

 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup