מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> בגרות - מידע כללי >> שיטת הבונוסים החדשה לבגרויות

שיטת הבונוסים החדשה לבגרויות

כתלמידי בגרות, אתם ודאי יודעים שמקצועות בגרות מסוימים מקבלים בונוס של נקודות לציון. מה שאולי אתם לא יודעים זה שהשיטה לפיה הבונוס מחולק עומדת להשתנות בשנים הקרובות. מה זה אומר?

נתחיל מההתחלה: על אופן חלוקת הבונוס למקצועות הבגרות אחראי גוף שנקרא ועד ראשי האוניברסיטאות. לפני שניכנס לפרטים, חשוב שתדעו שהשינויים עליהם נרחיב כאן מיד ייכנסו לתוקף רק משנת הלימודים תשע"ג. אם אתם מסיימים את לימודי התיכון והבגרות השנה, כל זה לא יהיה רלוונטי עבורכם כעת. לאלו מבניכם שייבחנו במקצועות הבגרות בין השנים תשע"ג-תשע"ה יחושב הבונוס גם על פי השיטה החדשה, אך גם על פי השיטה הנוכחית. הממוצע הגבוה מבין שתי השיטות הוא זה שייזקף לזכותכם, כך שגם לכם אין מה לחשוש מהשינויים האלו. החל משנת הלימודים תשע"ו ואילך, יחושב ממוצע הבגרויות על פי השיטה החדשה בלבד.

מהי שיטת הבונוסים החדשה?

אז אחרי שהתעסקנו במי, בואו נתעסק קצת במה. מה אומרת שיטת מתן הבונוסים החדשה בעצם? ההבדל הגדול ביותר הוא הדגש על מקצועות הליבה, מתמטיקה, אנגלית, תנ"ך, ספרות, כימיה, פיזיקה, ביולוגיה והיסטוריה יזכו ביותר נקודות בונוס. מי שנבחן ברמה של 5 יחידות לימוד באחד מהמקצועות הללו יקבל בונוס של 25 נקודות, ומי שנבחן ברמה של 4 יח"ל, יקבל בונוס של 15 נקודות. מקצועות אחרים ברמה של 5 יח"ל יזכו את התלמידים ב-10 נקודות בונוס, בעוד שרמה של 4 יח"ל במקצועות שאינם מקצועות ליבה תזכה את התלמידים ב-5 נקודות בונוס. את הבונוסים האלו מקבל רק מי שציונו הוא 60 נקודות או יותר. דבר נוסף שכדאי לדעת הוא שלכל אוניברסיטה יש אפשרות להוסיף מקצועות מסוימים לרשימה המוסכמת, בהתאם לתחומי לימוד שונים.

לכן, חישבו טוב לפני שאתם בוחרים איזה מקצוע להגביר. כמובן שאם יש מקצוע שמעניין אתכם, ואתם יודעים שתרצו ללמוד אותו גם בעתיד, באוניברסיטה, השינויים האלה לא אומרים שכדאי שתוותרו עליו. זה בסך הכל אומר שהבונוס שתקבלו יהיה נמוך במקצת.

חשוב לזכור שלכל אוניברסיטה יש חישוב ממוצע בגרויות מעט שונה, וכל אחת מהן נותנת חשיבות שונה במקצת למקצועות שונים. לכן, קחו בחשבון שהממוצע שלכם באוניברסיטה אחת יכול להיות שונה מהממוצע אותו תקבלו מאוניברסיטה אחרת.

הרעיון מאחורי שינוי הדרך בה מחולק הבונוס לבגרות הוא זה: כיום, ניתן בונוס על כל מקצוע שנלמד ברמה של 4 או 5 יחידות לימוד. משום כך, הבונוס, שאמור להיות תמריץ ייחודי, מאבד ממשמעותו. ברגע שיינתן בונוס גדול יותר על מקצועות הליבה, יהיה תמריץ לתלמידים להגביר דווקא את המקצועות האלו ולא אחרים.
 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup