מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> בגרות בגיאוגרפיה >> בגרות ותואר ראשון בגיאוגרפיה

בגרות ותואר ראשון בגיאוגרפיה

העולם בו אנו חיים הולך ומשתנה לנגד עינינו. תופעות טבע שהתרחשו לעיתים רחוקות בעבר הופכות לשכיחות יותר ויותר ככל שחולף הזמן. מה כל זה אומר לגבינו כבני אדם שחיים כאן, ומה אומר העבר על העתיד שלנו? את כל אלה תוכלו ללמוד במסגרת לימודי גיאוגרפיה.

גיאוגרפיה היא אחד המקצועות אותם ניתן ללמוד כמקצוע מורחב בתיכון, ומאוחר יותר ללמוד אותו במסגרת לימודי תואר ראשון באקדמיה. אלו ממכם המתלבטים לגבי איזה מקצוע אתם מעוניינים להרחיב בתיכון, יכולים בהחלט לשקול את הגיאוגרפיה כאפשרות מעניינת ומאתגרת, ואם תבחרו להמשיך ללמוד מקצוע זה גם באוניברסיטה או במכללה, יהיה לכם יתרון על פני אלה שלא למדו גיאוגרפיה בזמן התיכון.

הגאורגפיה היא מדע רב-תחומי והיא כוללת בתוכה מספר נושאים עיקריים:

גיאוגרפיה פיזית – עוסקת בפני השטח, הרכב הקרקעות, המים וגם בסוגי האקלים הקיימים באזורים שונים בעולם.
גיאוגרפיה אנושית – עוסקת יותר בהיבטים הפוליטיים והתרבותיים ופחות בהיבט הפיזי. תחום זה בודק איך אוכלוסיות שונות של אנשים במקומות שונים, מתאימות את עצמן לסביבה בה הן חיות, וכיצד הן מתאימות את הסביבה לצורכיהן.
 גיאוגרפיה היסטורית – עוסקת ביחסי הגומלין בין האדם לסביבתו בעבר, בתקופות שונות לאורך ההיסטוריה, וכך גם נוגעת בתחומים שונים הקשורים לעולם הארכיאולוגיה.

מקצוע הגיאוגרפיה מתקשר מאוד לתחום איכות הסביבה, תחום שחשיבותו הולכת ועולה בשנים האחרונות. אם בוער בכם נושא ההתחממות הגלובלית, השפעת האדם על הסביבה ומה עתידנו כחברה בהיבט הזה, זה המקצוע בשבילכם. גם תכנון ערים הוא מקצוע שקשור קשר הדוק לגיאוגרפיה. כל הנוגע לחקר ארצות, יבשות וים, מזג האויר ונוף, כל אלה הם חלק מלימודי הגיאוגרפיה. איך נוצרו היבשות עליהן אנו חיים, רכסי ההרים, המדבריות, האוקיינוסים המרכיבים את עולמנו וכמובן מה גורם לאסונות טבע כמו רעידות אדמה וסופות הוריקן, כל אלה הם חלק מהנושאים אותם תלמדו במסגרת הלימודים.

הרבה מוסדות להשכלה גבוהה מעניקים את האפשרות ללמוד גיאוגרפיה כלימודים לתואר ראשון (בין היתר תוכלו למצוא כאן את אוניברסיטת תל אביב, האוניברסיטה העברית, אוניברסיטת חיפה, מכללת אחווה, מכללת אורנים ועוד..). כבוגרי תואר בגיאוגרפיה תוכלו להשתלב במגוון של מקומות עבודה כמו הרשות להגנת הטבע, רשות הגנים הלאומיים, מוסדות ממשלתיים ומונוציפליים שונים, ארגוני שימור סביבתי, מפעלים ומוסדות חינוך רבים ועוד רבים.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

aerius saft link aerius

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup