מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> בגרות במתמטיקה >> איך להתגבר על הפחד מהבגרות במתמטיקה

איך להתגבר על הפחד מהבגרות במתמטיקה

אחת השאלות המרכזיות המעסיקות את משרד החינוך בשלושת העשורים האחרונים היא כיצד הפכנו למדינה שמגדלת אזרחים שנרתעים כל כך ממקצועות הריאליים בכלל והמתמטיקה בפרט? התשובה לשאלה זו היא בנאלית וקלישאתית למדיי, זאת אומרת, כמו כל דבר בחיים, הכל מתחיל מלמטה מהחינוך היסודי. מחקרים אפילו טוענים שעוד מגיל ינקות ניתן לפתח אצל ילדים יכולות מתמטיות. הבעיה היא איך מתקנים זאת כשאנחנו כבר בוגרים?

לא צריך להיות כזה חכם כדי להבין שהפתרון לבעיה זו כרוך בעיקר בשינוי גישה ופרספקטיבה לכל הקשור למספרים. הלכה למעשה, מדובר בסוג של תהליך פסיכולוגי  שכל אחד מאיתנו חייב להתאמן ולתרגל כדי לצלוח את הבגרות, ובכלל כדי להתגבר על עוד הרבה מכשולים פסיכולוגיים שבהם אנחנו עשויים להיתקל בעתיד.

5 יחידות מתמטיקה - זה אפשרי

הבגרות במתמטיקה נמנית בין שני מקצועות הבגרות החשובים ביותר לצד אנגלית. כאמור, מסלולי הלמידה למתמטיקה נחלקים לשלוש רמות לימוד: שלוש יחידות, ארבע יחידות וחמש יחידות לימוד אימתניות. למעשה, בגרות במתמטיקה של חמש יחידות לימוד לא צריכה להרתיע כל כך.

בעבר לא דיברו בכלל במונחים של חמש יחדות, ארבע יחידות או שלוש יחידות. תלמידים היו עושים מבחן אחיד ברמת לימוד אחידה. באותן שנים ישראל הייתה ממוקמת בין שלושת המקומות הראשונים בעולם של זכאים לתעודת בגרות מלאה בכלל ובגרות במתמטיקה בפרט. משרד החינוך החל ליצור הפרדה ברמות הלימוד ותלמידים החלו לעשות פשרות עם עצמם באשר ליכולתם המתמטית, עד ששוכנעו שאין להם את הכישורים המתמטיים כדי לעבור את בחינת הבגרות בחמש יחידות לימוד, ומאז אחוזי הזכאים או העוברים של מבחני הבגרות במתמטיקה בשלוש רמות הלימוד השונות הלכו וירדו.

אז מה קרה לנו? האם באמת הפכנו לדור פחות מוצלח או פחות מוכשר מבחינה ריאלית? ללא ספק, הקדמה והתפתחויות טכנולוגיות למיניהן הובילו אותנו לצפות לתוצאות מהירות ולנסות למצוא קיצורי דרך. אבל זאת הבעיה העיקרית, בשביל להצליח ולהבין את השפה המתמטית צריך לעשות דבר מרכזי אחד והוא: לשבת,  ללמוד ולתרגל. אז נכון, לחלק מאיתנו התהליך יהיה ממש קל ולחלק גדול מאיתנו התהליך יהיה מאוד קשה, אך אפשרי. בדומה להרבה מצבים בחיים, אנחנו נדרשים לעשות קפיצה אל הלא נודע ולהתנסות בדברים גם אם הדבר מרתיע אותנו. עוד בילדות, כשאנחנו לומדים לרכוב על אופניים או לשחות במים עמוקים, נדרשת מאיתנו ההבנה שתרגול והתגברות על הפחד הם אלה שיביאו תוצאות.

לאור זאת, יש צורך להיות חדורי מטרה, לא לפחד ולהחליט שאנחנו יכולים לעבור את מבחן הבגרות בחמש יחידות במתמטיקה, כי באמת הכל בראש, תרתי משמע. מדובר בהרבה עבודה, כי לפעמים לא ניתן להחליף את הדרכים המסורתיות בכדי להצליח. יתרה מזאת, עבודה קשה עכשיו תחסוך לכם הרבה עבודה בעתיד. אז תכו בברזל כל עוד הוא חם כי באמת, מתמטיקה היא לא שפה קשה!!!    

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup