מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> פסיכומטרי >> מידע כללי על הפסיכומטרי >> מבנה המבחן הפסיכומטרי

מבנה המבחן הפסיכומטרי

מבנה המבחן הפסיכומטרי מחולק ל- 9 פרקים. הפרק הראשון הינו פרק כתיבת החיבור ולאחריו 8 פרקים כאשר כל אחד מהפרקים עוסק באחד משלושת התחומים הבאים: אנגלית, חשיבה כמותית או חשיבה מילולית. ב-20 הדקות המוקצבות לכל פרק, ניתן לפתור את שאלות הפרק הספציפי בלבד ואסור להתקדם או לחזור אחורה אל פרקים אחרים. השאלות במבחן הפסיכומטרי הן שאלות אמריקאיות, שיציגו עבורכם ארבע אפשרויות לבחירה.

מלבד פרק החיבור רק 6 מתוך 8 פרקי המבחן משפיעים על הציון הפסיכומטרי. שני הפרקים הנוספים נקראים פרקי פיילוט, והם יכולים להתמקד בכל אחד משלושת נושאי הפסיכומטרי. פרקי הפיילוט נועדו להבטיח שרמת הפסיכומטרי ואיכותו לא תשתנה, והם לא משפיעים כלל על ציון הפסיכומטרי של הנבחן. שימו לב – אין שום דרך לדעת איזה פרק מבין הפרקים הוא פרק הפיילוט ואיזה הוא הפרק האמיתי. פרקי הפיילוט גם מבטיחים שכל מבחן ייראה אחרת לגמרי ממבחנים במועדים אחרים.

השאלות במבחן הפסיכומטרי מחולקות בצורה הבאה:

  • בפרק הראשון - פרק החיבור, תצטרכו לכתוב חיבור ולכך מוקצות לכם 30 דקות.
  • בפרקי החשיבה המילולית תצטרכו לענות על 23 שאלות
  • בפרקי החשיבה הכמותית תצטרכו לענות על 20 שאלות
  • בפרקי האנגלית תצטרכו לענות על בין 22 שאלות.

המבחן הפסיכומטרי אורך 190 דקות, ובמהלכו נפתרות כ-175 שאלות. קראתם נכון, יש לכם פחות מדקה לענות על כל שאלה! (מכיוון שיש להוריד מזמן המבחן גם את פרק החיבור) בין הפרקים של המבחן הפסיכומטרי אין הפסקה והם מופיעים ללא סדר קבוע.

שימו לב: מותר להכניס למבחן הפסיכומטרי רק עיפרון, מחק ומחדד. אסור להשתמש בסרגל, מחשבון, מילון או דפי טיוטה.

חלק החשיבה הכמותית בפסיכומטרי 

בפרקי החשיבה הכמותית בפסיכומטרי תבחנו באיזו רמה אתם יכולים להתמודד עם מספרים ומונחים מתמטיים לפתירת בעיות כמותיות. רמת המתמטיקה הנדרשת בפרק החשיבה הכמותית של הפסיכומטרי אינה גבוהה, והיא משתווה לרמת 3 יח"ל במבחן בגרות במתמטיקה, אבל הצורה והאופן שבהם צריך לפתור את השאלה שונים לגמרי בין מבחן פסיכומטרי ובגרות. מסיבה זו, חשוב ללמוד לפסיכומטרי ולתרגל מספרים המיועדים לכך ולא מספרי הכנה לבגרות.

ברור שבמהלך קורס הפסיכומטרי של לחמן, המדריכים יעזרו לכם לעשות את מעבר החשיבה בין הבגרות לפסיכומטרי ולהוביל אתכם להצלחה בפרק הכמותי.
הפרק הכמותי במבחן הפסיכומטרי בוחן גם את היכולת של הנבחנים בניתוח נתונים המוצגים בצורות שונות - טבלאות או תרשימים לדוגמא. במהלך קורס פסיכומטרי בלחמן תוכלו לתרגל את כל סוגי השאלות של חלק החשיבה הכמותית בפסיכומטרי ולשמוע טיפים ועיצות לגבי השאלות השונות. 
 

חלק החשיבה המילולית בפסיכומטרי

חלק החשיבה המילולית של הפסיכומטרי בודק את הכישורים המילוליים שלכם, כלומר עד כמה תוכלו לבטא את עצמכם בכתב בלימודים אקדמיים. הפרק המילולי בודק האם אתם יכולים להסיק מסקנות ממשפטים הניתנים לכם (כישורים לוגיים), האם אוצר המילים שלכם גדול מספיק (עושר לשוני) ועד כמה אתם מבינים טקסטים בעברית (הבנת הנקרא). לצד כל זאת, הפרק המילולי בודק את היכולת לחשוב בשיטתיות ובבהירות.

בפרק החשיבה המילולית תצטרכו לענות על מגוון שאלות: אנלוגיות; שאלות הבנה והסקה הכוללות השלמת משפטים; שאלות פסקה ושאלות הגיון וחלק הבנת הנקרא.


חלק האנגלית בפסיכומטרי 

בחלק האנגלית של הפסיכומטרי תבחנו, מן הסתם, באנגלית. הסיבה למבחן באנגלית במסגרת הפסיכומטרי היא חשיבות השפה במהלך לימודים אקדמיים, משום במהלך תואר ראשון תידרשו לקרוא לא מעט מאמרים באנגלית. לכן, פרק האנגלית בפסיכומטרי יבדוק את הבנת הנקרא שלכם באנגלית בלחץ זמן. 

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup