מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

מטלת החיבור

ראשי המוסדות להשכלה גבוהה מתלוננים כבר שנים רבות על רמת העברית החלשה של הסטודנטים, בדגש על כתיבת חיבורים והתבטאות אקדמית ראויה בשפה העברית. התוספת באה לבדוק את המיומנות של הנבחנים בנושאי קריאה ביקורתית וכתיבה נכונה וקולחת. כך בעצם תצליח הבחינה הפסיכומטרית לעשות את מה שאמורה היא לעשות: לנבא את יכולת ההצלחה בלימודים אקדמיים.

איך תמדד מטלת החיבור?

מטלת החיבור תצורף לחלק המילולי, כאשר שאלות הפטל ושאלות המילים והביטויים יירדו.
במטלת החיבור תקבלו נושא שעליו יש לכתוב חיבור באורך של בין 25-40 שורות, כאשר המרכז הארצי לבחינות וההערכה ממליץ לכתוב בין 30-40 שורות לכל חיבור.

הציונים למטלה חולקו ל-2, כאשר חלק אחד הוא החלק הנוגע לתוכן החיבור, ובו יבדקו האם הצלחתם להבהיר את הרעיון שמאחורי החיבור שלכם בצורה הברורה ביותר, להראות חשיבה ביקורתית, להמנע מלחזור על דבריכם שלא לצורך, והאם הטיעונים שניתנו על ידכם נכונים לוגית.
החלק השני הינו החלק הלשוני, והוא יבדוק את העושר הלשוני בחיבור, שימוש במילים בהקשר הנכון, כתיבה נכונה ושימוש נכון בסימני פיסוק. 
אין צורך בשפה מליצית שלא לצורך, ויש לכתוב רק בהתאם לכתוב במאמר. מילים גבוהות לא יזכו את הכותב בנקודות נוספות אם אינם נמצאות בהקשר הנכון ומתאימות לרוח החיבור.

את הציון יקבעו 2 מעריכים מהמרכז הארצי שאין ביניהם קשר, וכל אחד מהם נותן ציון מ-1 עד 6 לכל חלק, לשון ותוכן. אם בציונים שניתנו על ידי הבודקים קיימת חוסר התאמה, החיבור יעבור לבודק שלישי שיקבע את הציון.

איך זה משפיע עלינו?

השינויים חלו באוקטובר 2012, כשאר לא היתה השפעה על הנבחנים עד אוקטובר 2012.
בנוסף, מי שנבחן בעבר או לא התבקש לכתוב חיבור גם אם הוא מעוניין להתחיל ללמוד לאחר ביצוע השינוי. מי שכבר נבחן לא יחויב בכתיבת חיבור וציונו יוזן כפי שהיה נהוג עד ביצוע הרפורמה. אנו יודעים שרק בעוד כחצי שנה שינויים אלו ייצאו לפועל וגם יודעים כי רפורמה זו בפסיכומטרי מתבשלת כבר זמן רב בחדרי המרכז הארצי לבחינות והערכה. 
אנו נשארים בכוננות שיא ונמשיך להתעדכן ולעדכן אתכם בכל שינוי, החלטה ותובנה שתתקבל בקרב מקבלי ההחלטות.

 

aerius saft link aerius

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup