מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> פסיכומטרי >> חדשות פסיכומטרי >> רפורמת האנגלית

רפורמת האנגלית

 

לנבחני הפסיכומטרי בישראל יש נטייה להתמקד בעיקר בלמידת הפרק הכמותי והפרק המילולי של הבחינה ולהזניח מעט את פרק האנגלית. תלמידים רבים משקיעים את זמנם היקר בשינון מילים בשפה העברית ופתירת תרגילים כמותיים בידיעה שכך בעצם הם יעברו את הבחינה הפסיכומטרית בציון גבוה.

הנטייה "לשים בצד" את ההכנה לפרק האנגלית של הבחינה הפסיכומטרית היא שגויה ולא נכונה. ישנה חשיבות רמת מעלה לפרק האנגלית, לא רק לציון המבחן עצמו אלא גם להמשך הדרך בלימודים האקדמיים  בישראל. אמנם פרק האנגלית מהווה רק כעשרים אחוז מציון הבחינה הכולל אך אל לנו לשכוח כי מי שמכוון לקבלת ציון גבוה מאוד מוכרח להצליח בפרק האנגלית ולצבור בו כמה שיותר נקודות.

בנוסף, במידה ופרק האנגלית נפתר בצורה טובה במבחן הפסיכומטרי אזי ביום מן הימים, כאשר נבחן הפסיכומטרי יהפוך לסטודנט במוסדות ההשכלה הגבוהה בישראל יהיה הוא זכאי לפטור מקורס אנגלית המתבצע ברוב מקצועות הלימוד. פטור זה יחסוך לסטודנט זמן יקר וכסף רב.

ציון הפסיכומטרי באנגלית יעלה

המועצה להשכלה גבוהה בישראל  מכניסה רפורמה חדשה בה היא תנסה לתגבר את לימודי האנגלית במוסדות הלימוד ולהעלות את רמת האנגלית בקרב הסטודנטים. רפורמה זו אמורה להיכנס לתוקף החל משנת הלימודים הקרובה (תשע"ג).

במסגרת הרפורמה יכול שינוי גם בציוני הפסיכומטרי. ציון האנגלית המינימלי במבחן הפסיכומטרי אותו ייאלצו הנבחנים לעבור על מנת להתקבל למוסדות ההשכלה הגבוהה יעלה ל 85 וזאת לאחר שבעבר הציון המינימלי המזכה כניסה למוסדות ההשכלה הגבוהה היה 75. בנוסף, הרפורמה החדשה תחייב את הסטודנטים להגיע לרמה מספקת באנגלית תוך 4 סמסטרים. סטודנט שלא יגיע לרמה הנדרשת ינשור מלימודי התואר עד אשר ישפר את רמת האנגלית שלו בהתאם לצרכי המועצה.

פרק האנגלית במבחן הפסיכומטרי יהפוך להיות נדבך חשוב וקריטי לכל הנבחנים המעוניינים להגיע ללימודי תואר ראשון. רמת האנגלית צריכה להיות מספקת ולכן אנו ממליצים להקדיש זמן רב לשינון מילים בשפה האנגלית ולקריאת חומר באנגלית בכדי לשפר את השפה.

במידה וציון פרק האנגלית בפסיכומטרי לא יספק אתכם, תמיד תוכלו לגשת למבחן אמי"ר. מבחן זה כולל בתוכו רק את פרקי האנגלית של הפסיכומטרי במטרה לתת לנבחנים אופציה לשיפור פרק זה. 

קראו עוד על הרפורמה בלימודי אנגלית בכתבה שפורסמה ב-ynet.

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup