מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> פסיכומטרי >> חדשות פסיכומטרי >> תנאי קבלה והשינוי בפסיכומטרי

תנאי קבלה והשינוי בפסיכומטרי

תנאי הקבלה למוסדות האקדמיה בעקבות הרפורמה החדשה

אוקטובר 2012 הוא תאריך היעד. מבחן הפסיכומטרי המעוגן התאריך זה יהיה שונה מקודמיו ויכיל בתוכו תכנים חדשים מתוצרת הרפורמה החדשה.

הרפורמה החדשה בפסיכומטרי מביאה עמה שינויים בצורת המבחן כשהבולטים בשינויים הם הוספת מטלת הכתיבה (כתיבת חיבור בעברית), וחלוקת הציון לעוד שני ציונים בנוסף לציון הכללי.

הציונים החדשים יהיו ציון בדגש כמותי שיכיל בתוכו 60% מהחלק הכמותי במבחן הפסיכומטרי וציון בדגש מילולי שיכיל בתוכו כ- 60% מהחלק המילולי במבחן.

ציונים אלו, יחד עם הציון הכללי והמוכר, ישלחו למוסדות ההשכלה הגבוהה.

דווקא הנבחנים העתידיים של המבחן הפסיכומטרי נשארים בחוסר ידיעה לגבי השינוי. כיום, תנאי הקבלה של המועמדים לתואר ראשון מורכבים בעיקר מציוני הבגרות של המועמדים בתוספת ציון הפסיכומטרי שלהם. החל מכניסת הרפורמה החדשה, לכל מקצוע במוסדות ההשכלה הגבוהה ייקבע איזה ציון פסיכומטרי (מילולי או כמותי) הוא חשוב יותר על מנת להתקבל.

דבר זה יוצר ערפל אצל התלמידים הניגשים למבחן פסיכומטרי שלא כל כך יודעים מהם תנאי הדרישה החדשים של האוניברסיטאות והמכללות.

אוניברסיטת תל אביב היא הראשונה שהצהירה כי נכון להיום תנאי הקבלה שלה לא ישתנו וכי ציון הפסיכומטרי הכללי הוא זה שקובע.

מוסדות אחרים עדיין לא הצהירו מה יעשו בעתיד ואמרו כי הם מחכים להתפתחויות של המרכז הארצי לבחינות והערכה על מנת להתחיל בתהליך של הצבת תנאי קבלה חדשים על פי הפסיכומטרי המחודש.

סביר להניח כי מקצועות ריאליים כמו פיזיקה וסטטיסטיקה יעדיפו את אלו שהציון הכמותי שלהם הוא גבוה ומקצועות עיוניים כדוגמת לשון ומדעי הרוח יעדיפו את אלו בעלי הציון המילולי הגבוה.

ישנם מקצועות המשלבים חשיבה כמותית ומילולית כדוגמת לשון וחשבונאות. מקצועות אלו עוד לא דנו בתנאי הקבלה אותם יחפשו, ורק בעתיד נדע מה ההתפתחויות במקצועות אלו.

באוניברסיטת בר אילן מסרו כי: "יישום השינויים שעליהם הכריז המרכז לבחינות ייעשה לאחר בדיקה בחודש ינואר, לקראתתחילת ההרשמה לשנת הלימודים הבאה". שאר המוסדות האקדמיים מחכים להתפתחויות נוספות ואמורים לשחרר את הצהרותיהם לגבי תנאי הקבלה המחודשים לקראת סוף ינואר 2012.  

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup