מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> חדשות בגרות

חדשות בגרות

הבגרות במתמטיקה 2014 - איך היה?

איך עברה עליכם הבגרות במתמטיקה? היה באמת הוגן או שנתקלתם בקשיים? מחפשים את הפתרונות המלאים לבחינות?

להמשך קריאה

הבגרות במתמטיקה - קשה מדי?

האם בגרות הקיץ במתמטיקה שנערכה בכל הארץ הייתה קשה או קלה? איזה שאלונים נחשבו לקשים במיוחד במועד 2013?

להמשך קריאה

ירידה באחוז הזכאים לתעודת בגרות

אחרי שנתיים במגמת עלייה, אחוז הזכאים לבגרות ירד מ-48.3% ל-48.1%. מה ההסבר של של משרד החינוך לירידה? פרטים בפנים.

להמשך קריאה

תלמידים ומורים וטוענים: הבגרות בלשון מכשילה

בעקבות הבגרות בלשון שהתקיימה ב-17.6 ושהייתה קשה במיוחד, טוענים אלפי תלמידים ואיתם גם כמה מורים ומנהלים, כי הבגרות הייתה מכשילה ודורשים להתחשב בנבחנים.

להמשך קריאה

יום הבגרות במתמטיקה הגיע!

יותר מ-300,000 שאלונים של מבחן הבגרות במתמטיקה יחולקו היום לתלמידים ביחידות השונות. כמה דקות לפני הבגרות הקשה והנחשבת מכולן, כמה טיפים על כיצד להרגע ומה חשוב להביא למבחן.

להמשך קריאה

בעקבות המחאה שונו מועדי הבגרויות

מחאה של תלמידים לשנות את לוח בגרויות הקיץ לשנת 2012 הצליחה, ומועדי הבגרויות שונו כדי לאפשר לתלמידים יותר זמן ללמוד לכל בגרות. התלמידים התלוננו בעיקר על סמיכות זמנים בין הבגרות במתמטיקה והבגרות בפיזיקה. משרד החינוך פרסם לוח בגרויות עדכני שבו נדחתה הבגרות בפיזיקה לחודש יולי.

להמשך קריאה

בקרוב: בגרות במתמטיקה בהיקף 2.5 יח"ל

חדשות ערוץ 2 דיווחו ב-5/2/12 כי לאור המשבר בלימודי המתמטיקה בארץ, משרד החינוך הגה תוכנית שעשויה לשנות את לימודי המתמטיקה לבגרות. על פי התכנית, את הבגרות במתמטיקה בהיקף 3 יח"ל תחליף בחינה של 2.5 יח"ל, ובמקום בגרות 5 יח"ל, תהיה בחינת בגרות במתמטיקה בהיקף 5.5 יחידות.

להמשך קריאה

האינטרנט בשירות הבגרות

חוץ מלגזול לנו זמן ולהסיח את דעתנו כשאנחנו מנסים ללמוד למבחני הבגרות, האינטרנט יכול גם לעזור לנו לשפר את יכולות הלמידה במתמטיקה, קריאה וכתיבה. שני מחקרים שבוצעו לאחרונה קובעים כי לאינטרנט, לאייפד ולגאדג'טים אחרים יש פוטנציאל לשמש ככלי למידה יעילים ומהנים.

להמשך קריאה

הנגשת בחינות הבגרות לעיוורים

משרד החינוך צפוי להנגיש את בחינות הבגרות לעיוורים החל משנת 2012. עיתון "הארץ" מדווח כי בעקבות עתירה של ארגון "בזכות", יתורגמו הבגרויות לכתב ברייל, מה שייאפשר לתלמידים כבדי ראייה להיבחן בבגרות יחד עם חבריהם לכיתה.

להמשך קריאה

הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה מפרסמת -  מקצועות ליבה לבגרות

סקר של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה הועבר למשרד החינוך. תוצאות הסקר מראות על מצב לא רצוי ודאגה רבה בקרב לימודי מקצועות הליבה של מערכת החינוך הישראלית בבתי הספר החרדיים. על פי הסקר, בגרות בתנ"ך ולימודי תנ"ך הם היחידים שזוכים ל-100% לימוד בבתי הספר הישראלים.

להמשך קריאה.
לכתבה המלאה מתוך "דה-מרקר".

לוח בגרויות מועדי חורף 2012

צריכים להשלים בגרות ועוד לא נרשמתם? מהרו להירשם למועדי החורף של מבחני הבגרות.
מועדי החורף של הבגרויות נועדו לכל אלו שרוצים להשלים או לשפר את הבגרות שלהם בלי להמתין לקיץ. המלצתנו היא לגשת למועדי החורף במידה ויש לכם הרבה מבחני בגרות להשלים וכך תחלקו בצורה שווה את העומס שנוצר.

לחץ לצפייה בלוח בגרויות מועד חורף 2012

NRG, וואלה!, דצמבר 2011 - חשד להעתקת ענק בבחינות בגרות

נפסלו 300 בחינות בגרות.

משרד החינוך החליט לפסול כ- 300 בחינות בגרות של תלמידי בית הספר התיכון בכפר קאסם. תלמידי בית הספר והוריהם מערערים על ההחלטה. ממשרד החינוך נמסר: "המשרד פועל בנחישות לשמירה על טוהר הבחינות". מבית הספר הנחשד נמסר כי יש פה עוול וכי אין שום העתקה יזומה או מתוכננת של מבחני הבגרות בבית הספר.

להמשך קריאה

NRG, דצמבר 2011 - מקצוע חדש - מכוניות היברידיות

בתי ספר תיכוני בכפר סבא החליט לקדש את איכות הסביבה והשמירה על העולם והכניס מקצוע חדש לתכנית הלימודים בשלו - מכוניות היברידיות.

מקצוע זה ישולב בלימודי הכימיה ויהווה כ-2 יח' לימוד. הצניחה בלימודי המדעים בבתי הספר חייבה את משרד החינוך בבדק בית ובהעלאת רעיונות על מנת למשוך את תלמידי ישראל אל עבר מקצועות המדעים והכימיה. כפר סבא היא העיר הראשונה שתלמד במוסדותיה את מקצוע זה הנחשב "חם" ומעניין, מה גם שזכייתו של פרופ' דן שכטמן בפרס הנובל לכימיה עוררה המוני תלמידים לגשת וללמוד מקצועות הקשורים לכימיה ולמדעים.

להמשך קריאה

NRG, דצמבר 2011 - תלמידי ישראל זונחים את המגמות ההומניות

בעבר, לימודים למקצועות הומניים כגון הסטוריה, ספרות ומוזיקה היו פופולריים לפחות כמו הלימודים למקצועות המדעים המדויקים ואף יותר. הכתבה המצורפת מסבירה לנו את המצב בבתי הספר בישראל בדגש על מקצועות הומניים והירידה הדרמטית של למידת מקצועות אלו על ידי תלמידי ישראל.

להמשך קריאה

mynet עכו ונהריה, דצמבר 2011 - ערבית - מקצוע חובה לבגרות בישראל

ח"כ חנין זועבי פנתה לאחרונה לשר החינוך, גדעון סער, ביוזמה לפיה לימודי השפה הערבית יקבעו כלימודי חובה לבגרות. על פי זועבי, לא ייתכן שבישראל, שבה ערבית היא שפה רשמית, אין חובה להיבחן בבגרות בערבית. דרישתה היא שהערבית תילמד בכל בתי הספר ותהווה תנאי לקבלת תעודת בגרות.

להמשך קריאה

ynet, יולי 2011 - מהפך בשיקלול הבגרויות

על פי החלטת ועד ראשי האוניברסיטאות תשתנה שיטת הבונוסים בשקלול ציוני בחינות הבגרות ותתמקד בשמונה מקצועות הליבה: מתמטיקה, אנגלית, פיזיקה, כימיה, ביולוגיה, היסטוריה, ספרות ותנ"ך. תלמידים הנבחנים בבגרות ברמה של חמש יחידות באחד ממקצועות הליבה ייזכו לבונוס של 25 נקודות ונבחנים בבגרות של ארבע יחידות יקבלו תוספת של 15 נקודות. במקביל, ייפסקו או יוקטנו הבונוסים שניתנו על ציוני הבגרות בעשרות מגמות הלימוד בארבע וחמש יחידות. תוספת הבונוס תינתן רק מציון 60 ומעלה במבחן הבגרות. ההחלטה החדשה תיכנס לתוקף רק בעוד שנתיים.

להמשך קריאה

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup