מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> חדשות בגרות >> ערבית כמקצוע חובה למבחן הבגרות

ערבית כמקצוע חובה למבחן הבגרות

ח"כ חנין זועבי פנתה לאחרונה למשרד החינוך ולעומד בראשו השר גדעון סער בדרישה לקבוע את לימודי השפה הערבית כלימודי חובה לבגרות. דרישתה היא שהשפה הערבית תילמד בכל בתי הספר כשבסופו של יום יתקיים מבחן חובה בן 3 יחידות לימוד על השפה הערבית. מבחן זה לבקשתה יהווה תנאי לקבלת תעודת הבגרות בדומה למקצועות החובה האחרים כגון מתמטיקה, אנגלית, אזרחות וכדומה.

לטענתה של ח"כ זועבי לא ייתכן הדבר שבו במדינת ישראל לימודי האנגלית הם בגדר חובה ולימודי הערבית לא. השפה הערבית לטענתה היא השפה השנייה בישראל כשבנוסף כמעט כל ארצות המזרח התיכון ושכנותיה של ישראל דוברות את השפה ולכן יש הכרח בלימודי הערבית בישראל. ערבית היא שפה רשמית בישראל ויש להתייחס אליה כך, כתבה זועבי לשר החינוך.

פנייה זו של ח"כ זועבי מגיעה לאחר שיודעה לגבי פרסומים בהם מוסדות ההשכלה הגבוהה שוקלות לבטל בונוס שניתן לתלמידים שהשלימו 5 יחידות בגרות בערבית. כידוע, לימודי 5 יח' במקצועות לימוד ותיקים כמו אנגלית, מתמטיקה, הסטוריה ועוד מזכות בבונוס מסוים כאשר התלמידים עוברים את מבחן הבגרות בהצלחה ולטענתה של ח"כ זועבי, יש להשאיר את לימודי השפה הערבית במעמד הבונוס כאשר מושלמים 5 יח' לימוד בשפה. החלטה זו צפויה לצמצם באופן משמעותי את מספר התלמידים, שעומד כיום על 2,000 בלבד, הניגשים לבחינות הבגרות בערבית בהיקף של חמש יחידות.

זועבי טענה כי בנוסף לפגיעה ברבבות התלמידים שניגשים ללימודי 5 יח' בערבית, החלטה זו מהווה פגיעה בקרב הציבור הערבי בישראל המהווה כ-20% מתושבי המדינה.

לקריאה נוספתmynet עכו ונהריה

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup