מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור
דף הבית >> השלמת בגרות >> חדשות בגרות >> מהפך בשקלול הבגרויות

מהפך בשקלול הבגרויות

 

האוניברסיטאות והמכללות בארץ נוהגות להעניק בונוס של נקודות לתלמידים שמשלימים 5 יח' בגרות במקצועות הלמידה בבתי הספר.

כיום, מקצועות רבים הנלמדים ברמה של 5 יחידות לימוד מזכות את התלמידים בבונוסים העוזרים להם להתקבל למוסדות החינוך להשכלה גבוהה. מקצועות ליבה כאנגלית, מתמטיקה, כימיה, פיזיקה ועוד מזכות בבונוס, כאשר גם מקצועות נישה כגון גאוגרפיה וקולנוע מזכות את התלמידים בבונוס חשוב.

החלטה חדשה של ראשי המוסדות להשכלה גבוהה שתיכנס לתוקף בסוף 2013 יוצרת הבדלי מעמדות בין מקצועות הלימוד. ההחלטה החדשה היא להשאיר את בונוס הנקודות על מקצועות הליבה, אך לבטל את קבלת הבונוס בהשלמת 5 יח' לימוד במקצועות הנישה.

עוד החליט ועד ראשי האוניברסיטאות כי לכל מוסד אקדמי תינתן הזכות לקבוע מה הם המקצועות שייזכו בבונוס ומה הם המקצועות שיוזנחו.החלטה זו תגרום ככל הנראה לירידה גדולה בלימודי מקצועות כמו גאוגרפיה וקולנוע ברמת 5 יחידות לימוד.

על פי השיטה החדשה, תלמידים הנבחנים בבגרות ברמה של חמש יחידות באחד ממקצועות הליבה ייזכו לבונוס של 25 נקודות ונבחנים בבגרות של ארבע יחידות יקבלו תוספת של 15 נקודות.

לגבי שאר המקצועות, תלמידים הנבחנים בבגרות ברמה של 5 יחידות יהנו מעשר נקודות ונבחנים של ארבע יחידות יזכו בחמש נקודות בונוס לציון הבגרות. הבונוס יינתן רק כאשר התלמיד יעבור את מבחן הבגרות בציון של 60 ומעלה.

קראו עוד בנושא בכתבה שפורסמה ב-ynet

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup