מתעניין בבגרות או בפסיכומטרי?
השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם!

שם מלא: * טלפון: *
סגור

פסיכומטרי משולב

אם עברית היא לא שפת אמכם, ואם קל לכם יותר להסתדר בשפה אחרת, פסיכומטרי משולב הוא המבחן שנועד בשבילכם. פסיכומטרי משולב שונה מהפסיכומטרי הרגיל בכך שהוא כתוב גם בשפה העברית וגם בשפה האנגלית - בכל כפולת עמודים נמצא בצד ימין הנוסח העברי של המבחן ובצד שמאל תרגום מדויק שלו לאנגלית. בצורה כזאת, תוכלו לבחור באיזו שפה לקרוא ולפתור את הבחינה. לדוגמא, יכול להיות שיהיה לכם יותר קל לפתור את החלק הכמותי בעברית ואת הפרק המילולי באנגלית. 

פסיכומטרי משולב כתוב באנגלית לצד העברית, אך מיועד גם למי ששפת אמו אינה אנגלית. אם אתם דוברי אמהרית, גרמנית, רומנית, הונגרית, איטלקית, ספרדית או רוסית, תוכלו לגשת אל פסיכומטרי משולב ולהעזר בתרגום של מילים נבחרות בעברית (המסומנות בכוכבית), המופיע בתחתית העמוד.
 

למי מיועד פסיכומטרי משולב? 

כפי שאמרנו, פסיכומטרי משולב מיועד לנבחנים שקוראים טוב יותר באנגלית מאשר בעברית. כלומר, אם החלטתם לגשת אל פסיכומטרי משולב וודאו שיש לכם אוצר מילים רחב ואתם יכולים לקרוא בשטף באנגלית. אך גם אם שפת אמכם אינה אנגלית ואתם חושבים שתוכלו להעזר בפירושי המילים בשפות השונות המופיעות בתחתית העמוד, כדאי שתשקלו לגשת אל פסיכומטרי משולב.


מתי נערך פסיכומטרי משולב? 

בניגוד לפסיכומטרי רגיל, לפסיכומטרי המשולב שני מועדים בלבד: אפריל ויולי. 
 

מבנה הפסיכומטרי המשולב 

אין הרבה הבדל בין המבנה של המבחן הפסיכומטרי המשולב למבנה של מבחן פסיכומטרי "רגיל". פסיכומטרי משולב מורכב מפרק חיבור, בו תצטרכו לכתוב חיבור עמדה, באנגלית, ולשם כך מוקצבות לכם 35 דקות. לאחר מכן יופיעו 8 פרקים, בדומה למבחן הפסיכומטרי בעברית ולכל פרק יוקצבו 20 דקות. החלק הכמותי והמילולי בפסיכומטרי המשולב מתורגם לאנגלית ובעצם יופיעו אותם שאלות רק שבצד אחד של החוברת בחינה הן יהיו בעברית ובצד השני אותן שאלות יופיעו באנגלית. חלק האנגלית במבחן המשולב זהה לחלוטין למבחן הפסיכומטרי בעברית אך הציון בחלק זה נקבע יחסית ליתר נבחני המבחן המשולב בלבד. לכן, אם האנגלית אינה שפה חזקה אצלכם, כדאי לשקול טוב האם אנו רוצים לגשת למבחן הנוסח משולב.
 

מבחן יעל 

כל מי שניגש לבחינה הפסיכומטרית בשפה שאינה עברית מחוייב להבחן גם במבחן יעל - מבחן רמה בעברית. הציון של מבחן יעל בבחינה בעברית לא קשור לציון פסיכומטרי והוא ניתן בנפרד. במבחן יעל שני חלקים. הראשון מורכב משאלות ברירה, ובו תצטרכו להשלים משפטים בעברית (מילה אחת), לנסח מחדש משפטים ולענות על שאלות של הבנת הנקרא. ואילו בחלק השני של מבחן יעל תצטרכו לכתוב חיבור על נושא שיינתן לכם.
 

הרשמה לפסיכומטרי משולב 

את ערכת ההרשמה המיוחדת לפסיכומטרי משולב תוכלו למצוא בחנויות הספרים מובחרות. ערכת ההרשמה לפסיכומטרי משולב כוללת חוברת הסברים על המבחן, כמו גם דוגמא למבחן. בנוסף, אנו ממליצים לכם להזמין מבחני פסיכומטרי משולב לתרגול ישירות מהמרכז הארצי לבחינות והערכה.
 
כאן תוכלו למצוא את חוברת ההדרכה למבחן פסיכומטרי משולב, מאתר האינטרנט של המרכז הארצי לבחינות והערכה.
 

איך לומדים בלחמן לפסיכומטרי משולב?

קורס פסיכומטרי שניתן בלחמן הוא אמנם קורס הכנה למבחן הפסיכומטרי בעברית, אבל גם אם אתם חושבים לגשת לפסיכומטרי משולב תוכלו להפיק ממנו רבות. כיוון שבלחמן אנחנו מתייחסים לכל תלמיד באופן אישי, נוכל לכוון אתכם באופן הטוב ביותר כך שתוכלו להשיג ציון גבוה במבחן הפסיכומטרי המשולב. מכיוון שהמבחן זהה כמעט לחלוטין לפסיכומטרי ה"רגיל", תוכלו להפיק המון מקורס פסיכומטרי בלחמן. כל הידע שצריך כדי לעבור פסיכומטרי משולב כפי שצריך מועבר בקורס של לחמן, המוביל אתכם להצלחה.

נושאים נוספים שיעניינו אותך:

 

רוצה לקבל המלצה
לקורס שהכי מתאים לך?

שם מלא: *
טלפון: *
אני מאשר קבלת הצעות והטבות בטלפון או SMS

או השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם:

שם מלא: *
טלפון: *
תחום:
אני מאשר קבלת הצעות והטבות
בטלפון או SMS

מבזקי בגרות ופסיכומטרי

בניית אתרים tmgroup